Infostart.hu
eur:
362.88
usd:
311.22
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Kevesebb a regisztrált álláskereső, mint egy évvel ezelőtt

Csaknem 23 ezerrel csökkent az egy évvel korábbihoz képest a regisztrált álláskeresők száma júliusban - tette közzé az Állami Foglalkoztatási Szolgálat.

A június végi adathoz képest mintegy 17 ezerrel több volt a regisztrált álláskereső július végén. Ennek egyik oka, hogy márciusban és májusban több mint 20 ezerrel, áprilisban több mint 30 ezerrel csökkent egy hónap alatt a regisztrált álláskeresők száma, és még júniusban is csaknem 9 ezres volt a csökkenés.

A nyilvántartásba belépők száma 21 ezerrel több volt júliusban, mint júniusban, így nagyobb létszámot kellett ellentételezni az elhelyezkedőknek, a nyilvántartásból kilépőknek.
 
Az egy évvel korábbi mértékhez képest szinte valamennyi megyében jelentős a csökkenés. Ez Budapesten, valamint Győr-Moson-Sopron megyében több mint 30 százalék, Csongrád megyében pedig több mint 25 százalék.

A regisztráltak száma csak három megyében volt több az idén júliusban, mint egy évvel korábban. Hajdú-Bihar megyében 0,3 százalékkal, Pest megyében 2,9 százalékkal, Somogy megyében 5,5 százalékkal volt több a regisztráltak száma júliusban, mint az előző év azonos időszakában.

A regisztrált álláskeresők a gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya Budapesten júliusban 2,5 százalék volt, Pest megyében 3,8 százalék, Győr-Moson-Sopron megyében 4,2 százalék.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×