Infostart.hu
eur:
358.77
usd:
305.26
bux:
135899.33
2026. május 6. szerda Frida, Ivett

Belga autóalkatrészgyár Nyíregyházán

Nyíregyházán épít autóalkatrész gyárat a belga THYCO cég.

A nyugat-európai fémipari nagyvállalkozás ügyvezető-igazgatója elmondta, hogy a cég 500 ezer eurós, mintegy 140 millió forint értékű befektetéssel indítja a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei gyárát a Nyíregyházi Ipari Parkban.

Christian H. I. Holtappels hozzátette: a termelés várhatóan az év végén elkezdődik.

A THYCO a tervek szerint 50-100 dolgozót foglalkoztat majd, és a jövőben Nyíregyházára telepíti a jelenleg Belgiumban működő minőségirányítási központját.

Giba Tamás alpolgármester kiemelte: a Nyíregyházi Ipari Parkban már 13 vállalkozás működik, amelyek 80 milliárd forintot fektettek be és több mint négyezer embert foglalkoztatnak.

Az 1999-ben kialakított terület iránt továbbra is nagy a befektetői érdeklődés, így az önkormányzat 100 hektárral bővíti a parkot, ahol a termelői infrastruktúrát előre kiépítteti.

Címlapról ajánljuk

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×