Infostart.hu
eur:
387.69
usd:
333.89
bux:
125157.64
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Az elemzők szerint 2010-ben is forinttal fizetünk majd

Az Economist Intelligence Unit legújabb országjelentése szerint valószínűtlen, hogy tartható az idei magyar költségvetési cél.

A világ legnagyobb, nem befektetési banki jellegű gazdasági előrejelző és elemző háza úgy véli: kevés az esély arra, hogy Magyarország a 2010-es eurócsatlakozáshoz időben teljesíteni tudja a maastrichti feltételeket.

Az elemzők szerint a Budapest által várt, nyugdíjreform-költségek nélküli 4,7 százalékos év végi hiány több mint másfélszeresére, 8 százalékra kell számítani.

A szakemberek szerint jó esély van arra, hogy az új kormány rövid távú intézkedéseket tesz a deficit csökkentésére, de az eddigi jelzésekben szereplő, 300-350 milliárd forintos kiigazítást nehéz lesz elérni.

Az Economist Intelligence Unit az országjelentésben megjegyzi: ha sikerül is ilyen összegű egyensúlyjavítást végrehajtani, nem biztos, hogy az elég lesz az éves deficitcél teljesítéséhez.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×