Infostart.hu
eur:
355.26
usd:
312.04
bux:
139311.92
2026. június 30. kedd Pál
Nyitókép: Michael Blann/Getty Images

Bearanyozzák Magyarországot

Mint tudjuk, a májusi esők aranyat érnek, az előttünk álló héten pedig bőven kapunk esőt, aranyos napjaink lesznek tehát.

A hullámzó frontrendszer csak lassan mozdul el, azért sok felhőre és továbbra is csapadékos időre számíthatunk - elsősorban a nyugati tájakon. Határozottabban csak péntektől csökken a csapadékhajlam.

Kedden átmenetileg többfelé szakadozhat, vékonyodhat a felhőzet. Délelőtt csökken, majd estétől ismét növekszik a csapadék esélye.

Az északi, északkeleti szél éjszaka fokozatosan veszít az erejéből, majd kedden ismét nagyobb területen számíthatunk élénk, északkeleten helyenként erős széllökésekre. Továbbá zivatarok környezetében átmenetileg a szél viharossá is fokozódhat.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 13 fok között várható.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden a Dunántúlon és az Északi-középhegység nagyobb részén általában 11 és 17, míg az Alföldön általában 18 és 21 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk
Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Az európai kontinensen az elmúlt napokban egészen meglepő helyeken, az Atlanti-óceán közelében is történelmi hőmérsékleti rekordok születtek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – mondta az InfoRádióban a HungaroMet meteorológusa. Kiemelte, hogy a napokban trópusi éjszakák sorozata volt Európa nyugati és középső területein, ami a 20 Celsius-fok feletti minimum hőmérsékletet jelenti, és ez Magyarországon is abszolút jellemzővé vált.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
Súlyos tévhitben élnek a magyarok: jócskán mellélőnek, amikor a nyugdíjpénztári hozamokat kell eltalálni

Súlyos tévhitben élnek a magyarok: jócskán mellélőnek, amikor a nyugdíjpénztári hozamokat kell eltalálni

A magyar felnőttek többségének nincs elég információja sem az elérhető nyugdíjpénztári hozamokról, sem az igénybe vehető adó-visszatérítés lehetőségéről – egyebek mellett ez is kiderül abból az országos, reprezentatív kutatásból, amely az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) megbízásából készült el. A Pénztárszövetség szerint a tudatosságnak és a nyugdíjcélú megtakarításoknak is jót tenne a nagyobb munkáltatói szerepvállalás, amit például a SZÉP-kártyához hasonló, kedvezőbb közterhekkel ösztönözhetne az állam.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×