Infostart.hu
eur:
387.85
usd:
331.11
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Nizhnevartovsk, Russia - March 11, 2013: Woman hand holding iPhone with Google Plus App and using tPad. Google Inc. is an American multinational corporation that provides Internet-related products and services, including internet search, cloud computing, software and advertising technologies.
Nyitókép: Erikona/Getty Images

Támadják a Google-t az inaktív fiókok törlése miatt

Már a magyar felhasználók is kaptak egy levelet "Az inaktív Google-fiókokra vonatkozó irányelvünk módosítása" tárggyal, melyben kifejtik, mit is jelent a változás.

A Google még májusban közölte, hogy "nagytakarítást" végez, ugyanis decembertől elkezdik törölni azokat a fiókokat, melyeket inaktívnak minősítenek. Ebbe azok a profilok tartoznak bele, amelyekbe legalább két éve nem lépett be a tulajdonosuk. Új irányelvéről már el is kezdte kiküldeni a tájékoztató emaileket a Google – írja a hvg.hu.

A törlés érinti a felhasználó Gmailben, Google Drive-on, Naptárban, Meetben és Google Fotók szolgáltatásban lévő adatait, tartalmait, emlékeit. Az első bejelentés óta az változott, hogy

a YouTube-videók és fiókok nem törlődnek.

Sokan kritizálják a Google lépését. A CNBC szerint a Pause and Effect nevű kanadai vállalat vezérigazgatója, Sabrina Meherally például a kiküldött e-mail tárgyával kapcsolatban fogalmazott meg kritikát, szerinte ugyanis annak egyértelműbbnek kéne lennie. Ráadásul ebben az esetben a felhasználói tétlenség következménye is lehet az adatok törlése, mivel a sok spam és más levél mellett könnyedén törlünk ki ilyen levelet.

A vezérigazgató szerint hatékonyabb lehetne egy, a Google Kereső kezdőoldalán megjelenített figyelmeztetés, melyet az emberek döntő többsége ilyen-olyan formában mindenképpen használ.

Címlapról ajánljuk
Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben
Helyszíni képes tudósítás

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×