Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
A röszkei közúti határátkelőhely 2023. július 18-án. Ezen a napon Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára és Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a határátkelőhelynél tartott sajtótájékoztatót.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Hatalmas fogás a röszkei határon

Raklapokra pakolt cementes zsákok közé rejtve 1200 karton cigarettát találtak a pénzügyőrök a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

A török rendszámú kamiont az okmánykezelés utáni röntgenvizsgálaton leplezték le a pénzügyőrök. Az átvilágításon a cementkészlettől eltérő formák hívták fel magukra az ellenőrök figyelmét.

A zsákok társaságában kartondobozok lapultak, amelyekben 12 000 doboz márkás, török zárjegyes cigaretta volt. A gépjármű sofőrjével szemben vámigazgatási bírságot szabtak ki, és költségvetési csalás bűntette miatt tettek feljelentést ellene.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: fegyveres bandák uralják Líbiát és osztozkodnak a mesés energiavagyonon – de mit csináljon Európa?

Moammer el-Kadhafi uralmának 2011-es megdöntése óta polgárháborúról polgárháborúra bukdácsol az észak-afrikai emirátus, a fel-fellángoló konfliktusokba pedig időnként Európa nagyhatalmai is beleállnak, pedig még az Egyesült Államok is tudja: nem jó itt „megégni”. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója beszélt a helyzetről az InfoRádióban, és arról is, mitől is függ, hogy indulnak-e onnan migránsok Európába vagy sem.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×