Infostart.hu
eur:
384.79
usd:
327.81
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: police.hu

Több mint négyezer védett rákot találtak a rendőrök

Két mikrobuszban is találtak belőlük.

Több mint négyezer védett rákot, főként kecskerákot (Astacus leptodactylus) találtak a rendőrök két mikrobuszban a nagylaki közúti határátkelőhelyen - közölte a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrségi beszámoló szerint két görög állampolgár csütörtök délután jelentkezett belépésre a nagylaki átkelőnél egy görög, illetve egy bolgár mikrobusz vezetőjeként. Az autók rakterében, műanyag tárolókban 4350 rákot találtak a rendőrök.

A szakértők a helyszínen megállapították, hogy a szállítmány értéke meghaladja a 210 millió forintot. A gépjárműveket és az állatokat a rendőrök lefoglalták. A két férfit előállították, természetkárosítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárás indult ellenük.

Forrás: police.hu
Forrás: police.hu

Legutóbb október elején a pénzügyőrök fedeztek fel több mint négyezer kecskerákot egy román teherautó rakterében az M5-ös autópályán, de korábban is rendszeresen elfogtak rákcsempészeket. Egyszer például 2014-ben körülbelül 800 kilogrammnyi, mintegy 25 ezer darab kecskerákot találtak ládákban elhelyezve egy bolgár furgonban.

  • A kecskerák Magyarországon védett, pénzben kifejezett természetvédelmi értéke 50 000 forint.
  • Az olyan nagyméretű édesvízi rákok, mint a folyami és a kecskerák, kedvelt csemegének számítanak a francia és belga konyhában.
  • Akkora igény van rá, hogy Kelet-Európából és Törökországból legálisan és illegálisan is szállítanak állatokat nyugatra.
Címlapról ajánljuk
40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

Megállapodás született a Mol és az orosz Gazpromnyefty között a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő, többségi orosz tulajdonrész megvásárlásáról. Az üzlet jelentőségéről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjét kérdezük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×