Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
332.03
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
close up shot of carbon monoxide alarm near garage
Nyitókép: Kameleon007/Getty Images

Közismert dobos halt meg a gyomaendrődi tavon

Egy kabinnal felszerelt kishajón találtak rá két horgász holttestére a Hármas-Körös vizén. Az áldozatokkal szén-monoxid-mérgezés végzett.

A két barát egy utolsó, szezonzáró horgászatra indult. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy főztek a rezsón vagy a hűvös idő miatt fűtésre használták. A fülke nem szellőzött rendesen, ezért a két férfi megfulladhatott a hajón. Az eset még kedden történt.

A kisalfold.hu azt írja, hogy az egyik áldozat egy Győrben is mert zenész volt. Bors Laca a Hoppáré Zenekar dobosa, és egyben alapító tagja volt a formációnak.

A város kávéházi zenekari kultúráját megelevenítő zenekar 2012-ben alakult.

Néhány napja még a formációval együtt lépett fel. A Hoppáré Zenekar úgy búcsúzott tőle a Facebookon: “Ma egy barátunk elköltözött Istenhez… Nagyon fog hiányozni. Vele kezdtük a Hoppárét és pár napja még együtt játszottunk. Isten veled Laca…”

A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság a tragédia miatt halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség gyanúja miatt indított nyomozást. A katasztrófavédelem azt kéri, hogy a hajókabinokban is használjon mindenki szén-monoxid érzékelőt.

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×