Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.88
bux:
109088.75
2025. december 5. péntek Vilma

Hatgyermekes anyára támadt a medve - súlyos sérülések

Törvényváltoztatást sürget Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a legutóbbi erdélyi medvetámadás után.

A 29 éves nő már tíz éve jár napi rendszerességgel gombászni, de még sosem történt vele ilyen. Szombaton hajnalba épp az erdőbe ért, amikor szembe futott vele a medve. Megpróbált menekülni, ám a medve hátulról leütötte – elevenítette fel a körülményeket a madéfalvi családanya.

A nő eszméletét vesztette, csak a mentőben tért magához. A medencecsontja tört el, gyógyulási ideje hat hétre tehető.

Vasárnap délelőtt Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sebészeti osztályán látogatta meg

"A törvényt meg kéne változtatni, hogyha elesett állatért, méhekért van kártérítés, akkor kéne legyen az emberben tett károkért is, hisz sok esetben hetekre kiesik az áldozat a munkavégzésből, nem beszélve az őt ért lelki és fizikai traumáról" – hangsúlyozta Borboly Csaba a megyei sajtószolgálat jelentése szerint.

"Ezt a kárt, amit lelkileg és fizikailag elszenvedett, az állam meg kéne fizesse, és bírósági úton próbáljuk elérni, hogy kötelezzék fizetésre a minisztériumot. Bízunk benne, hogy hamarosan elindul egy ilyen folyamat" - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×