Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Besorozzák a Szezám utca lakóit

Az amerikai hadsereg is felhasználja a Szezám utca lakói (Sesame Street) című rajzfilmsorozatot, hogy megmagyarázzák a katonacsaládok kisgyermekeinek, miért kell szülőjének tengerentúli szolgálatra mennie.

Az augusztusban megjelenő DVD-n a népszerű Elmo és szülei szerepelnek, Elmo apja pedig éppen egy távoli küldetésre készül elutazni.

A rajzfilm angol és spanyol nyelven is megjelenik, és tartalmaz majd valódi családokkal készült interjúkat is.

Az Egyesült Államokban mintegy félmillió olyan ötéves vagy fiatalabb gyermek van, akiknek egyik vagy mindkét szülőjük a hadseregben szolgál.

A rajzfilm igyekszik megkönnyíteni a gyermekeknek és szüleiknek a búcsúzást, és kezelni azt a helyzetet is, amikor a távollévő családtag hosszú hónapok után visszatér.

Címlapról ajánljuk

Érkezik végre eső, több napon is: mutatjuk az idejét

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Péntektől ismét melegedés kezdődik, a változóan felhős időben jellemzően 25 fok körül alakulnak a csúcshőmérsékletek – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×