Infostart.hu
eur:
385.4
usd:
330.91
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Diákok a középszintű magyar nyelv és irodalom érettségi vizsgán a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégiumban 2025. május 5-én.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Véget ért az értettségi vizsgák első köre

Az Oktatási Hivatal közölte, hogy rendben befejeződtek a 2024/2025-ös tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszakának írásbeli vizsgái pénteken - közölte

A tanév rendjében meghatározott 15 vizsganapon 1157 helyszínen mintegy 142 000-en vizsgáztak, a különböző idegen nyelveken is teljesíthető vizsgatárgyakat (például történelem, matematika) külön számolva középszinten 125, emelt szinten 70 féle érettségi tárgyból.

Az írásbeli vizsgák feladatlapjait és javítási-értékelési útmutatóit az Oktatási Hivatal, az előzetes ütemezésnek megfelelően, folyamatosan nyilvánosságra hozta honlapján, szombat 8 órától valamennyi vizsgaanyag elérhető a felületen.

Az érettségi vizsgaidőszak június 3. és 11. között az emelt szintű, majd június 16. és július 2. között a középszintű szóbelikkel folytatódik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×