Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter beszédet mond Izrael Állam megalapításának 77. évfordulója alkalmából a MERKAZ - Héber és Izraeli Kulturális Központ által rendezett programsorozaton a budapesti Szent István parkban 2025. május 25-én.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Bóka János új feladatkört kapott

Új feladatkörének megfelelően jelent meg és mondott beszédet az európai uniós ügyekért felelős miniszter az Izrael Állam megalapításának 77. évfordulója alkalmából a MERKAZ - Héber és Izraeli Kulturális Központ által rendezett programsorozaton.

Bóka János Orbán Viktor miniszterelnöktől kapott új megbízást az antiszemitizmus elleni küzdelem koordinálására. Ez a feladatot miniszterelnöki megbízottként fogja végezni – derült ki az Európai Uniós Ügyek Minisztériumát vezető miniszter Facebook-bejegyzéséből.

Új munkakörében intézkedési javaslatokat dolgoz ki az Európai Unióban riasztóan erősödő antiszemitizmus visszaszorítására. Az antiszemitizmus elleni küzdelemért felelős koordinátorként kapcsolatot tart fenn az érintett európai és nemzetközi szereplőkkel, az Európai Unió intézményeivel.

Bóka Jánosnak miniszterelnöki megbízottként célja, hogy európai uniós tapasztalataira alapozva, aktív és tudatos, párbeszédet ösztönző kommunikációval, hazai és nemzetközi kezdeményezésekkel mozdítsa elő az antiszemitizmus elleni fellépést. Kezdeményező és partnerségeken alapuló munkára készül.

A magyar kormány a sokszínű és életteli magyarországi zsidó közösségek biztonságát garantálja, tevékenységüket támogatja. Felelősséget érez minden európai zsidó közösség biztonságáért és boldogulásáért, mert az európai zsidó élet közös európai örökségünk része - közölte a minisztérium.

Új feladatkörében vasárnap az Izrael Állam megalapításának 77. évfordulója alkalmából a MERKAZ - Héber és Izraeli Kulturális Központ által rendezett programsorozaton elmondta: Magyarországnak az antiszemitizmus elleni küzdelemben és a zsidó élet előmozdítása terén feladata és felelőssége van.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a jeles napok között Izraelben a függetlenség napját az emlékezés napja előzi meg. "Emlékezni pedig sajnos nem csak távoli évtizedek hőseire és áldozataira kell. Emlékezünk 2023. október 7-re. Várjuk a túszok hazatérését" - mondta, majd megemlékezett a május 21-i washingtoni tragédiáról is.

A miniszter hangsúlyozta, hogy Magyarország és Izrael Állam kölcsönös tiszteleten és mély kötelékeken alapuló stratégiai partnerséget épít. Mindannyian azt szeretnénk, hogy ez a stratégiai partnerség békében és biztonságban teljesedhessen ki - tette hozzá.

Ez a partnerség nehézségek és kihívások idején is erős, sőt akkor erős igazán - fogalmazott, hozzátéve: akkor is, amikor Izrael Állam a létét fenyegető támadásokkal szemben az önvédelem jogát gyakorolja, és amikor európai városokban tízezrek tüntetnek terrorista szervezetek mellett, vagy amikor pogromokat idéző jelenetek játszódnak le nyugat-európai nagyvárosok utcáin.

Leszögezte, hogy Magyarország garantálja a magyarországi zsidó közösségek biztonságát és elkötelezett a zsidó közösségek támogatása és a zsidó élet elősegítése mellett.

"Zéró tolerancia politikát alkalmazunk az antiszemitizmus minden formájával szemben, ide értve az anticionizmusnak vagy Izrael-ellenességnek álcázott antiszemitizmust is"

- emelte ki.

Maya Kadosh, Izrael magyarországi nagykövete azt mondta: az esemény, ahol a magyarországi zsidó közösséggel együtt ünnepelheti Izrael Állam létezését, újjászületését több mint ünneplés, az identitás, hűség és szeretet világos kinyilvánítása.

Az, hogy büszkén és félelem nélkül állhassunk itt, közvetlenül a magyar kormány határozott és világos politikájából fakad: zéró tolerancia az antiszemitizmussal szemben, beleértve az anti-izraelizmust is - mondta, üdvözölve Bóka János antiszemitizmus elleni fellépést koordináló miniszterelnöki megbízottá való kinevezését.

"Ez a lépés nem csupán szimbólum, hanem a felelősség, az elkötelezettség és a vezetés világos üzenete" - hangsúlyozta.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Történelmi szövetség formálódik a feszült régióban: létrejöhet az „iszlám NATO”, de sok a rejtett akna

Történelmi szövetség formálódik a feszült régióban: létrejöhet az „iszlám NATO”, de sok a rejtett akna

Törökország csatlakozásával háromoldalúvá bővítenék a katonai szövetséget Szaúd-Arábia és Pakisztán között. A formálódó együttműködés alapjaiban írhatja felül azt, amit korábban a Közel-Kelet biztonságpolitikájáról gondoltunk. A helyzet rendkívül instabil, könnyen lángba borulhat a teljes régió, ráadásul egymásnak teljesen ellentmondó érdekek halmazából kell valamilyen, az eddigiekhez képest alternatív védelmi együttműködést kialakítani. A kihívás nagy, de régióban elrejtett veszélyes politikai-gazdasági aknák könnyedén boríthatnak mindent.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×