Infostart.hu
eur:
362.36
usd:
314.91
bux:
0
2026. július 31. péntek Oszkár
Railroad and referral on metro between Lausanne and Renens.
Nyitókép: Getty Images/ Gustave Deghilage

Elütött egy embert a vonat Nyíregyházán

Elgázolt egy embert egy Nyíregyházáról Záhonyba tartó személyvonat Nyíregyháza-Vásártér közelében - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel szerdán.

A Gém utca közelében történt balesethez a vármegyeszékhely hivatásos tűzoltói vonultak. A raj segített elvinni a bajbajutottat a mentőautóig, illetve a tűzoltók segítenek a járat utasainak az átszállásban.

A vasúttársaság tájékoztatása szerint a balesetben érintett vonat nem közlekedik tovább, és a záhonyi fővonalon késésekre kell számítani.

Címlapról ajánljuk
Rendkívüli korlátozást jelentett be a gödi Samsung a hőség miatt

Rendkívüli korlátozást jelentett be a gödi Samsung a hőség miatt

A tartós hőség, a csapadékhiány és a Duna alacsony vízállása okozta kritikus helyzet miatt a gödi Samsung Zrt. a vízellátási helyzet javulásáig a korábbi harminc százalék helyett negyven százalékkal csökkenti a gyár ivóvíz-felhasználását. A Duna alacsony vízállása miatt emellett a Göd és Szigetmonostor közötti rév közlekedése is leállt, míg a DMRV Zrt. országszerte és a térségben is a nem létfontosságú vízhasználat korlátozását kéri.

Pletser Tamás: néhány hét van már csak az iráni konfliktus megoldására

Egyfajta manipuláció jellemzi a kőolaj világpiaci árát, annak piaci körülmények között sokkal magasabbnak kellene lennie, mint ahogy a kőolajtermékek ára magasabb is – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Pletser Tamás, az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere. Beszélt a piacokat uraló versenyfutás lehetséges kimeneteleiről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Sosem látott aszály Magyarországon, súlyos energiakrízis alakult ki – Percről percre tudósításunk a hőségről

Sosem látott aszály Magyarországon, súlyos energiakrízis alakult ki – Percről percre tudósításunk a hőségről

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×