eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna
Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter beszédet mond a Kohéziós Csúcstalálkozó 2024 (Cohesion Summit 2024) konferencián a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Szent László Kápolnájában 2024. április 18-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

"Nemcsak valótlan" - megszólalt a minisztérium a közalkalmazottak bérével kapcsolatban

Navracsics Tibor tárcája szerint többször is emelték a közalkalmazotti fizetéseket, nem csak egyszer.

Valótlanságot állít a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium szerint a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke, aki a 24.hu-nak beszélt arról, mennyire keveset keresnek a kormányhivatalok és járási hivatalok dolgozói – állítja a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM), amely a lapot is megvádolta valótlanságok terjesztésével.

A portál arról számolt be, hogy a kormányhivatali dolgozók mindössze 220 ezer forintot keresnek. Ez 27 ezer embert jelent, akiknek ez a pénz annyira kevés, hogy sokszor ők maguk is szégyenkeznek miatta. Plusz juttatásaik alapvetően nincsenek, egyedül a törvényben meghatározott minimumot, kilométerenként 18 forintot kapnak munkába járás költségtérítése címen. A hierarchia tetején viszont jóval magasabb összegek repkednek: július elsejével havi bruttó 2,65 millió forintra emelték az államtitkárok fizetését, a miniszterekét pedig 3,53 millióra, mindkettő 14 százalékos emelést jelent - írja a hvg.hu.

A minisztérium szerint „a cikkben szereplő állításokkal ellentétben a valóság az, hogy a kormányhivatali munkatársak az elmúlt öt évben háromszor részesültek béremelésben: 2020 márciusában átlagosan – a cafeteria bevezetésével együtt – 18 százalékos, 2022-ben átlag 10 százalékos, míg tavaly júliustól átlagosan 15 százalékos emelés történt.

Így 2020 óta összesen átlagosan csaknem 50 százalékos illetményemelés valósult meg a kormányhivataloknál, az ott dolgozók bruttó átlagbére jelenleg 510 585 forint – olvasható a közleményben.

Navracsics Tibor minisztériuma szerint a 24.hu Boros Péterné szakszervezeti elnök szavai alapján azt állítja, hogy az utóbbi öt évben mindössze egyszer volt emelés. Ez az állítás szerintük nemcsak valótlan, de a szféra ismeretének teljes hiányáról, vagy szándékos félretájékoztatásról tanúskodik.

Címlapról ajánljuk
A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

Ahogy a világban terjednek a szén-dioxid-kibocsátást csökkenteni hivatott zöld technológiák, az előállításukhoz szükséges kritikus fontosságú ásványok iránti igény is nő. Bányászatuk egyre drágább, lelőhelyeik pedig néhány országban koncentrálódnak, ami kockázatot jelent a globális ellátás szempontjából. Sokak szerint a megoldás a tengerek mélyén keresendő, a világ óceánjainak és tengereinek fenekén ugyanis nagy mennyiségben találhatók kritikus ásványok. A formálódó mélytengeri bányászat ezen ásványkincsek kiaknázását célozza, azonban e tevékenység megítélése – noha még el sem kezdődött – rendkívül ellentmondásos.

Romániában már több halálos áldozata van az esőzéseknek

Az ítéletidő Galac megye 19 települését érintette.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×