Infostart.hu
eur:
363.72
usd:
308.38
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Nyitókép: Pexels.com

Elhunyt Farkas László szerkesztő

Életének 93. évében elhunyt Farkas László, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének Aranytoll Életmű-díjjal és Vastoll-díjjal kitüntetett kollégája. Halálhíréről a lánya értesítette a MÚOSZ-t.

Farkas László egész felnőtt életét az irodalom szolgálatában töltötte. Előbb tanárként, majd 1961-től szerkesztőként dolgozott.

A 60-as években legendás hírnévre szert tett folyóirat, az Új Írás állandó munkatársa, szerkesztője, majd főszerkesztője volt. Később a megszűnő havilap örökébe lépő Tekintet folyóirat főszerkesztőjeként folytatta munkásságát, majd amikor ennek a periodikának is megszűnt a nyomtatott kiadása, 2019-ben újraindította az Új Írás online folyamát – olvasható a szakmai szervezet oldalán Kelecsényi László ajánló-méltató sorai, amit 2021-ben fogalmazott meg, amikor aranytollra terjesztette fel Farkas Lászlót.

„Farkas László személyében az irodalmi hagyományokat tisztelő, azokat ápoló szerkesztőt ismertem meg. Méltónak tartom, hogy sorainkba, az aranytollas újságírók közé kerüljön.”

Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×