eur:
404.38
usd:
354.69
bux:
92985.05
2025. április 28. hétfő Valéria
Nyitókép: Police.hu

Rájárt a rúd a héten az autószállítókra

Négy nap alatt 26,5 millió forint bírságot szabtak ki a horrorkaravánokra.

Négynapos, kiemelt célellenőrzés keretében vizsgálta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) az autószállítókat: az ellenőrzött 53 járműnél összesen 60 jogsértést észleltek, 11 járműnél az ellenőrök a továbbhaladást is megtiltották.

Az ellenőrzött 53 jármű szinte mindegyikénél találtak szabálytalanságot, volt, ahol többet is: 42 jármű túlsúllyal közlekedett, 11 esetében nem tartották be a vezetési és pihenőidőre vonatkozó kötelezettségeket, 4 esetben engedélyhiányt, 1 esetben a rakomány nem megfelelő rögzítését észlelték az ellenőrök, 2 járműnek pedig elégtelen volt a műszaki állapota - emelték ki.

Hozzátették, hogy az ellenőrzött járművek 60 százaléka román, 21 százaléka bolgár honosságú volt, de szerb, ukrán, bosnyák, macedón, holland és görög járműveket is átvizsgáltak a Közlekedési Hatóság szakemberei.

Az autószállítóknál észlelt 60 jogszabálysértésre összesen több mint 26,5 millió forintnyi helyszíni bírságot szabtak ki, amelyből 24,4 millió forintot azonnal be is fizettek a sofőrök.

Az ellenőrzött 53 autószállítóból 11 jármű továbbhaladását megtiltották, ez a rendszám és az okmányok elvételével jár, amit akkor kapnak vissza, ha az észlelt műszaki hibát, vagy szabálysértést elhárítják, illetve a kiszabott bírságot megfizetik - áll a közleményben.

A címlapkép illusztráció


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Csányi Péter az OTP jövőjéről: nem a csúcson vagyunk, hanem még hegymenetben
aréna

Csányi Péter az OTP jövőjéről: nem a csúcson vagyunk, hanem még hegymenetben

Én, mint teljes állású vezérigazgató, tudok majd úgy foglalkozni ügyekkel, ahogy az elnök eddig nem tudott – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz, míg az elnök édesapja, Csányi Sándor marad. Az új bankvezető beszélt a vezetőváltás kihívásairól, a nemzetközi terjeszkedésről, a bankszektort érintő szabályozásokról és a digitális versenyhelyzetről is.

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Csányi Péter: akár 35-40 ezer forint is lehet az OTP árfolyama

Csányi Péter: akár 35-40 ezer forint is lehet az OTP árfolyama

33 év után különválasztják az OTP-nél az elnöki és a vezérigazgatói pozíciót, Csányi Sándor a bankcsoport elnöke marad, a vezérigazgatói pozíciót viszont fia, Csányi Péter tölti be május 1-től. Az új vezérigazgatóval beszélgettünk arról, hogy hogyan befolyásolta karrierjét a Csányi név, mennyire nehéz örökség egy csúcsra járatott bankcsoport, hogyan fog majd együttműködni vezérigazgatóként elnök édesapjával, mit kel még megtanulnia az OTP-nél, jönnek-e megszorítások a bankcsoportnál, és hogy milyen OTP-t lát maga előtt 5-10 éves időtávon. Az interjúból az is kiderül, hogy mi Csányi Péter kedvenc étele, itala, és hogy miért érhet a mostaninál jóval többet az OTP részvénye.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×