Infostart.hu
eur:
386.43
usd:
332.01
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Hetvennégy éves korában elhunyt Belénessy Csaba újságíró és médiaszakember, a Magyar Távirati Iroda volt vezérigazgatója - közölte családja az MTI-vel 2024. február 11-én. A felvétel 2011. június 9-én készült.
Nyitókép: MTI Fotószerkesztőség/Kálmándy Ferenc

Elhunyt Belénessy Csaba

Elhunyt Belénessy Csaba. Az közismert újságíró 75 éves volt.

A Media1 közölte a hírt. A sajtóval foglalkozó oldal megemlíti, hogy Belénessy Csaba korábban az MTI vezérigazgatója is volt. Alapító főszerkesztője volt a Lánchíd Rádiónak, főszerkesztői szerepköre volt korábban a Magyar Rádióban. Dolgozott a Duna TV alelnökeként is. A dunaújvárosi médiacentrum vezetője is volt 2020-ig.

Belénessy Csaba 1949-ben született.

A bama.hu azt írja, hogy az újságíró öt lány, Réka, Blanka, Borka, Anna és Lili apukája, három unoka, Leo, Zorka és Zsófi nagypapája volt. Belénessy Csabát a Dunántúli Napló és a kiadó, a Mediaworks Hungary Zrt. saját halottjának tekinti.

Az Infostart úgy tudja, hogy januárban szívműtétet hajtottak rajta végre, és akkor komplikációk léptek fel.

Belénessy Csaba igen aktív volt a közösségi médiában, január 13-án posztolt utoljára.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×