Infostart.hu
eur:
360.09
usd:
314.98
bux:
0
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
Nyitókép: Pexels.com

Újabb állambiztonsági jelentést tettek közzé két közismert rockénekesről

Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára közösségi oldalán jelent jó néhány közlés "Dalosról" és Nagy Feróról.

A csatolt jelentés beszámol az István, a király című rockopera két szereplője - a "Dalos" fedőnevű titkos megbízott és Nagy Feró, aki egy magyar urat (Laborcot - szerk.) játszik a darabban - bizalmas beszélgetéséről. Nagy Feró ezek szerint elmondta "Dalosnak": sajnálja, hogy elfecsérelte a korábbi éveit a Beatrice zenekarra, most kis- és nagylemeze jelenik meg, filmszerepet kap, sok pénzt keres, és erkölcsileg is elismerik. "Véleménye szerint megéri komolyan dolgozni, mert annak anyagi és erkölcsi értékei vannak."

Az állítólagos beszélgetést Gábor Róbert állambiztonsági főhadnagy gépelte le és küldött róla jelentést - számolt be az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára.

A jelentés további része, amelyben "Dalos" Schuszter Lórántra (hibásan írják a jelentésben: helyesen Schuster Lóránt - szerk.) panaszkodik, hogy az az újságírói kapcsolatai révén meg akarja akadályozni, hogy "Dalos" együttese sikeresen szerepeljen, valószínűleg hiteles, "Dalos" más esetben is mondott rosszat Schuszter Lórántról, a P. Mobil frontemberéről.

Visszatérve Nagy Feróra, "Dalos" jelentése elérte a célját, az állambiztonsági szerv bizalma tovább erősödött az egykori botrányhős iránt. Már nem kezelik "F"-dossziés ellenséges személyként, és ha így folytatja, akkor a kutató nyilvántartásból is törölni fogják a nevét, olvasható a jelentés értékelésben.

A jelentésből idézik, hogy Nagy Ferenc "F" dossziés személykénti ellenőrzését pár hónappal ezelőtt befejezték, és "jelenleg kutató nyilvántartásban szerepel. Egyértelműen megállapítható, hogy Nagy Ferenc magatartásában, szemléletében és munkához való hozzáállásában pozitív változás tapasztalható. Ellenőrzését a miniszteri parancsban meg-határozott időszakonként végrehajtjuk, és ezek alapján teszünk javaslatot a kutató-nyilvántartásból való törlésére."

Végül annyit tesz hozzá Gábor Róbert, hogy "a tmb-t konkrét feladattal nem láttam el, mert jelenleg nagylemezük anyagának stúdió munkálatai folynak." A beérkező jelentés pedig "intézkedést nem igényel".

Pályatárs Dalosról

"Dalos" történetéhez tartozik, hogy Varga Miklós (István király énekhangja - szerk.) augusztus végén beszélt az István, a királyról és az akkor sztár rockénekesként nyilvántartott Vikidál Gyuláról. (Ő volt Koppány, az egyik főszereplő a rockoperában). Úgy fogalmazott: "Gyulát a mai napig nagyon jó barátomnak tartom."

Ez a "Dalos" dolog el lett túlozva,

mert szerinte nem lehet abból a korból egy-egy embert pellengérre állítani. Ő úgy tudja, mert utánanézett, hogy Vikidál Gyula soha nem adott olyan jelentést, amely "bárkire nézve dehonesztáló lett volna, pályájába bezavart volna, Gyulát belekényszerítették egy olyan helyzetbe, amiről ő nem tehetett".

Az Infostarton legutóbb Dinnyés Józsefről irtunk korábbi állambiztonsági jelentés alapján. Januári cikkünk is az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára közlése alapján készült. Ebben arról volt szó, hogy Dinnyés József mit mondhatott állambiztonsági tartótisztjének 1983-ban.

Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Nagy esés után fordulat jöhet az európai tőzsdéken

Nagy esés után fordulat jöhet az európai tőzsdéken

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. A kilátások a csütörtöki kereskedésre alapvetően jók, mérsékelt emelkedéssel indulhat a nap az európai és az amerikai tőzsdéken is. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×