Infostart.hu
eur:
361.18
usd:
308.09
bux:
135935.1
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Nyitókép: Facebook/Novák Katalin

Bővítő bejelentéseket tett Novák Katalin az otthonteremtési programról

Számos kérdéssel találták meg, ezért tett fel újabb Facebook-videót a családügyi miniszter.

Novák Katalin ismertette az otthonteremtési program újabb részleteit csütörtökön a Facebookon.

A családokért felelős tárca nélküli miniszter a Facebook-oldalára feltett videóban jelezte, 2021. január 1-jén indul Magyarország történetének eddigi legnagyobb otthonteremtési programja.

A otthonfelújítási támogatás kapcsán érkezett kérdésekre válaszolva a miniszter közölte,

ha haszonélvezeti joggal terhelt az ingatlan, akkor is lehet élni a támogatással.

Ugyanakkor az alap társadalombiztosítási (tb) befizetés esetén, vagyis ha mindkét szülő csak a saját maga által fizetett tb-vel rendelkezik, nem lehet igénybe venni az otthonfelújítási támogatást - tette hozzá.

A lízinggel vásárolt és még hitellel terhelt lakás esetén fontos szabály, hogy legalább 50 százalékos tulajdoni hányaddal kell rendelkeznie annak, aki igénybe venné az adott ingatlanra a felújítási támogatást - hívta fel a figyelmet Novák Katalin.

Hozzátette, a támogatás akkor is igényelhető, ha az adott lakás jelzáloggal terhelt.

Címlapról ajánljuk
Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Bukayo Saka góljával az Arsenal 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel, – mivel az első mérkőzés 1–1-re végződött –, 2006 óta először, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeznek május 20-án.

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Nem indult jól a hét a világ tőkepiacain, a vezető amerikai és európai részvényindexek is estek hétfőn, miután a Hormuzi-szorosnál újra nő a feszültség az Egyesült Államok és Irán között. Kedden az ázsiai tőzsdék is jellemzően estek, miközben több fontos részvénypiac, így a japán, a kínai és a dél-koreai is zárva volt. Az európai részvénypiacok kedden mérsékelt emelkedéssel nyitottak, aztán nap közben egyre jobb lett a hangulat, és a nyitás után az amerikai piacok is felfelé vették az irányt. A befektetők az iráni eseményeken túl a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×