Infostart.hu
eur:
363.93
usd:
316.22
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Nyitókép: Pixabay

Pánik Salgótarjánban: beköltöztek a vaddisznók...

Sorozatban készülnek a felvételek a városban zavartalanul közlekedő vadállatokról.

Az erdők természetes részei a vadon élő állatok, viszont a beépítettség és a lakott területek terjeszkedése miatt életterük erősen csökken. Az utóbbi években az emberhez egyre közelebb, erdőterülettel határos lakott területeken, telkeken is előfordulnak vadak.

Nemrégiben a salgótarjáni Alkotmány úton sikerült levideózni egy vaddisznót, most a Szerpentin úton a hajnali órákban videózta le egy ott lakó, aki éppen munkába indult volna. Az állat láthatóan nem zavartatta magát, inkább a férfi tartott a vaddisznótól - írja a nool.hu.

Egy másik férfi a salgótarjáni Gagarin Általános Iskola melletti parkban lett figyelmes egy magányosan kóborló állatra. A vaddisznó bátran, sietős léptekkel célozta meg a környéken található játszóteret.

A salgótarjáni Vásártéren egyszerre két vaddisznó is feltűnt az éjszakai órákban. Az állatok cseppet sem zavartatták magukat, még akkor sem, amikor az egyikük felfigyelt a videó készítőjére.

Címlapról ajánljuk
Csörnyei Géza: az 50-60 éves budapesti vízvezetékek az élettartamuk végére jutottak

Csörnyei Géza: az 50-60 éves budapesti vízvezetékek az élettartamuk végére jutottak

A fővárosi vízhálózat átlagéletkora 50 év felett van, de nem a 100 évnél idősebb vezetékekkel van a legtöbb probléma – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója. Beszélt arról is, hogy ezek a vízcsövek rosszul bírják a kánikulai időszakok többletterhelését.

Itt a vége a forróságnak – mutatjuk

Ugyan a következő egy-két nap még kitart, tovább fokozódik a forróság, de már egyre biztosabban kijelenthető, hogy péntekre mérséklődik a hőség. Csapadék azonban továbbra is inkább csak lokálisan valószínű. Kedden 41 fok is lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Tényleg a JÉGER-rendszer miatt száradnak ki a magyar földek? Megszólaltak a meteorológusok

Tényleg a JÉGER-rendszer miatt száradnak ki a magyar földek? Megszólaltak a meteorológusok

Hőhullám tombol jelenleg Magyarországon, az extrém magas hőmérséklet mellett pedig az aszály mára már súlyos mezőgazdasági károkat okoz. Az elmúlt időszakban a nyilvánosságban azonban egyre gyakrabban merül fel érvként, hogy az országos szinen műküdő JÉGER jégkármérséklő rendszer lehet felelős a szárazságért. Egy ötezer gazdálkodót bevonó felmérés alapján a válaszadók 66 százaléka a rendszer leállítását kérte, így az Agrárminisztérium több megyében leállítja a rendszer működését. A minisztérium hangsúlyozta, hogy a döntés nem tudományos állásfoglaláson alapul: szeretnék a jövőben megvizsgálni a rendszer működésének hatékonyságát. A Portfolio-nak nyilatkozó meteorológusok szerint a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján sem a rendszer csapadékcsökkentő hatása, sem a jégkár elleni hatékonysága nem igazolható egyértelműen. A működési adatokból az is kiolvasható, hogy a JÉGER-rendszer generátorait évről évre kevesebbet használják, amely az egyre szárazabb klímával állhat összefüggésben. A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a szárazodás évek óta tartó, fokozódó probléma, amelyet elsősorban a klímaváltozás és a nem megfelelő vízgazdálkodás okoz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×