Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám
Hajnal Gabriella, a Klebersberg Központ szakmai elnökhelyettese beszél a tankönyvellátásról tartott sajtótájékoztatón a debreceni Alföldi Nyomdában 2017. július 19-én. A tankönyveket gyártó hazai nyomdai konzorcium központjában tartott tájékoztatón elhangzott, hogy zökkenőmentes lesz az idei tankönyvellátás, az iskolák időben megkapják a kiadványokat.
Nyitókép: Balázs Attila

Új miniszterelnöki biztos felel az alaptantervért

A Klebelsberg Központ vezetőjét nevezte ki a Nemzeti Alaptanterv megújításáért felelős miniszteri biztossá Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.

A Magyar Közlönyben megjelent információk szerint Hajnal Gabriella megbizatása szeptember 1-jéig szól. Feladata lesz – egyebek mellett – a kerettantervek elkészítésének koordinálása, a Nemzeti Alaptanterv bevezetésének előkészítése, a NAT-hoz kapcsolódó tananyagfejlesztés koordinálása, valamint a kapcsolattartás az érintett szakértőkkel és intézményekkel.

A nemzeti alaptantervre vonatkozó javaslatot tavaly nyáron nyújtotta be a Csépe Valéria vezette szakértői csapat. Az akadémikus 2017 márciusától egy évig volt miniszteri biztos.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Már csak tíz centiméter választja el a magyar atomerőművet a részleges leállástól

Már csak tíz centiméter választja el a magyar atomerőművet a részleges leállástól

A rendkívüli aszály okozta rekordalacsony dunai vízállás ellenére az első ideiglenes műszaki beavatkozásokkal már sikerült stabilizálni a Paksi Atomerőmű hűtővízellátását, miközben folyamatban van a végleges megoldást jelentő fenékküszöb kiépítése is. A munkálatoknak köszönhetően elkerülhetővé válhat a blokkok teljesítményének korlátozása, és garantálható az erőmű folyamatos, biztonságos működése. Az aktuális helyzetről és a védekezési munkákról Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter számolt be Facebook-videójában, amelyben a helyszínen dolgozó szakemberekkel egyeztetett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×