Infostart.hu
eur:
355.97
usd:
306.18
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

A szárazság miatt gondok voltak az ivóvízzel több Budapest közeli településen

Nem volt víz Solymáron és Szentendre magasabban fekvő részein – értesült helyi lakosoktól az InfoRádió. Elsőfokú vízkorlátozást rendeltek el. A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. tájékoztatása szerint a Duna vízállása túl régóta alacsony ahhoz, hogy kivegyék a megfelelő mennyiséget. 

"2018. augusztus 9-én, csütörtökön délutántól Solymár településen és Szentendre magasabban fekvő területein nyomáscsökkenés, illetve az ivóvízszolgálatás átmeneti szünetelése tapasztalható."

Ezzel az automatikus üzenettel tájékoztatta a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. a lakosokat, hibabejelentő vonalán. A szolgáltató szerint a napok óta tartó kánikulában a megnövekedett vízigény és a Duna tartósan alacsony vízállása miatt jelentősen csökkent a vízkivételi lehetőség.

Az érintett területeken az ivóvízellátást a társaság lajtkocsival biztosították.

"Reggel hat óra óta nincs víz, a felső szinteken egyáltalán, az alsókon még csordogált egy kicsit, de azután ott sem folyt már tovább - mondta péntek délután az InfoRádióban egy, a pismányi hegyoldalon élő szentendrei lakos a vízhiányról. Azt mondta: még nem járt feléjük lajtos kocsi, és azt sem sikerült megtudnia, hol keresse.

Szentendre és Solymár polgármestere a DMRV kezdeményezésére első fokú vízkorlátozást rendelt el. Solymáron arra kérik a lakosokat, hogy halasszák el az autómosást, mellőzzék a locsolást, és kapcsolják ki az automata öntözőberendezéseket. Szentendrén pénteken 6 és este 11 óra között tilos volt a házikertek tömlős locsolása, a járdák, utak mosása, a gépjárművek tömlős mosása, és az úszómedencék töltése.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×