Infostart.hu
eur:
361.29
usd:
311.12
bux:
132208.48
2026. május 19. kedd Ivó, Milán

Jöhetnek az óriáshernyók

Budapesten befejeződött a nagykörúti villamosok peronjának átépítése.

A munkákra azért volt szükség, hogy a jövő hónaptól már utasokat is szállító új Combino villamosokkal a mozgásukban korlátozottak, a babakocsisok és az idősek is könnyebben tudjanak utazni - közölte a főpolgármester.

Demszky Gábor az egyik átépített peronon, a Mester utcánál elmondta azt is, hogy ma este a terveknek megfelelően megkezdik a 2-es metró felújításának ez évi munkáit, az Astoria és a Déli pályaudvar közötti szakaszon.

A metrófelújítás miatt péntek este fél nyolctól vasárnap estig a 2-es metró teljesen leáll, és pótló buszok viszik majd az utasokat.

Szombat reggeltől a Nagykörút teljes szakaszán közlekednek már a villamosok. Budán azonban csak a Fehérvári útig járnak majd, mivel a 6-os villamos Karinthy Frigyes úti végállomását még építik.

Címlapról ajánljuk
Most újra Magyar Péternél pattog a labda, majd Sulyok Tamásnál fog
Kegyelmi botrány minden tudnivalóval

Most újra Magyar Péternél pattog a labda, majd Sulyok Tamásnál fog

Nyilvánosságra hozta a kormány a kegyelmi botrány iratainak egy részét. Ezt Magyar Péter miniszterelnök jelentette be rendkívüli sajtótájékoztatóján. Az elhangzottakra már az államfő és a Fidesz is reagált. Sulyok Tamás közölte: átadja Magyar Péternek a nála lévő dokumentumokat, ha „hivatalos felkérést kap rá”. Két ügyvéd is reagált.

Reagált a számvevőszék Magyar Péter szavaira a Lázár-minisztériumban talált Fidesz-anyagokról

A szócsatának különös pikantériát ad, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vezetője jelenleg Windisch László, aki együtt él Varga Judittal, Magyar Péter miniszterelnök volt feleségével. Az ÁSZ-közlemény szerint „tévedés, és a hatályos jogszabályokkal ellentétes az ÁSZ-tól a kampány ideje alatti vizsgálati lépéseket számonkérni”, és nem volt információjuk a Tisza május 17-i sajtótájékoztatójáig az épület pincéjében talált dokumentumokról.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×