Infostart.hu
eur:
361.29
usd:
311.12
bux:
132208.48
2026. május 19. kedd Ivó, Milán

Az SZDSZ még nem döntött

Jövő heti ülésén dönt a három liberális vezetésű minisztérium államtitkár-jelöltjeiről az SZDSZ ügyvivői testülete.

Horn Gábor ügyvivő elmondta: a miniszterek javaslata alapján határoznak majd a személyekről, a posztokra jelöltek már vannak, de a neveket még nem hozzák nyilvánosságra.

A szabad demokraták az államtitkárokról szóló döntést eredetileg erre a hétre ígérték.

Horn Gábor ezzel összefüggésben annyit mondott: miután az új államtitkárok csak július 1-jétől lépnek hivatalba, van idő a döntés meghozatalára.

Címlapról ajánljuk
Most újra Magyar Péternél pattog a labda, majd Sulyok Tamásnál fog
Kegyelmi botrány minden tudnivalóval

Most újra Magyar Péternél pattog a labda, majd Sulyok Tamásnál fog

Nyilvánosságra hozta a kormány a kegyelmi botrány iratainak egy részét. Ezt Magyar Péter miniszterelnök jelentette be rendkívüli sajtótájékoztatóján. Az elhangzottakra már az államfő és a Fidesz is reagált. Sulyok Tamás közölte: átadja Magyar Péternek a nála lévő dokumentumokat, ha „hivatalos felkérést kap rá”. Két ügyvéd is reagált.

Reagált a számvevőszék Magyar Péter szavaira a Lázár-minisztériumban talált Fidesz-anyagokról

A szócsatának különös pikantériát ad, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vezetője jelenleg Windisch László, aki együtt él Varga Judittal, Magyar Péter miniszterelnök volt feleségével. Az ÁSZ-közlemény szerint „tévedés, és a hatályos jogszabályokkal ellentétes az ÁSZ-tól a kampány ideje alatti vizsgálati lépéseket számonkérni”, és nem volt információjuk a Tisza május 17-i sajtótájékoztatójáig az épület pincéjében talált dokumentumokról.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×