Infostart.hu
eur:
357.86
usd:
312.98
bux:
141748.01
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Magyar Bálint kormánymegbízott lehet

Az SZDSZ küldöttgyűléséről kiszivárgott hírek szerint Magyar Bálint oktatási miniszter várhatóan az uniós fejlesztési pénzekért felelős testületet vezeti majd kormánymegbízottként.

Az MTI információja szerint Kuncze Gábor pártelnök felszólalásában azt mondta, hogy az egészségügyben óriási változásokat kell végrehajtani, ezért várhatóan Molnár Lajos lesz a legtöbbet támadott miniszter.

Az érdemi változások érdekében ki kell tartani azok mellett, akik ezt a reformot képesek megvalósítani - tette hozzá.

Molnár Lajos leendő egészségügyi miniszter az ebédszünetben elmondta: a kormányprogramból kikerült az a határidő, miszerint a több-biztosítós rendszer feltételeit 2007-ig teremtik meg, és akkor döntenek arról, hogy mikor nyitják meg a piacot a többi biztosító előtt.

Az egészségügyi minisztérium liberális vezetése garancia a reform megvalósítására - fűzte hozzá.

Az MTI információi szerint Bauer Tamás, aki négy évvel ezelőtt egyedüliként nem támogatta a koalíciót az MSZP, most azt mondta: mindenképpen meg kell szavazni a koalíciót, az egészségügyi reform, valamint a költségvetés rendbetétele miatt.

Címlapról ajánljuk

Egy nap alatt 10 százalékos olajár-emelkedés, Oroszország is korlátoz – kezdődik minden elölről?

Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletág vezetője az InfoRádióban rögzítette: Irán egyetlen stratégiai fegyvere a „Hormuzi-szoros-kártya”, Donald Trump nyilatkozatait pedig ma már sokszor csak mosolyogva rovátkázzák. Oroszország mindeközben exportkorlátozást jelentett be; nem éppen olyan idők jönnek, amely szerint elkerülhető lenne egy újabb inflációs sokk a világban.
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×