Infostart.hu
eur:
387.02
usd:
331.86
bux:
117385.41
2026. január 13. kedd Veronika

Vecsési számlagyár: a fő gyanúsított nem tett vallomást

Részben ismerte el bűnösségét a vecsési számlagyár ügyében folyó büntetőper elsőrendű vádlottja a Fővárosi Bíróságon.

Tokics Péter a milliárdos adócsalási ügy tárgyalásán továbbra sem kívánt vallomást tenni, ezért a nyomozás során tett nyilatkozatát ismertették.

Tokics Péter rendőrségi vallomásában beszélt a hamis számlák készítéséről, a '90-es évek második felében fiktív számlák kibocsátására létrehozott, tényleges gazdasági tevékenységet nem végző cégekről.

Tokics Péter és 52 társa ellen adócsalás miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség, az ügyben a törvény szerint akár 12 évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

Az ügy 2001 augusztusában kapott nagyobb nyilvánosságot, amikor kiderült, hogy az eljárás során Balázsi Tamás vecsési szocialista elnököt előzetes letartóztatásba helyezte a Pesti Központi Kerületi Bíróság, Balázsi Tamás tagadta bűnösségét. A büntetőper csütörtökön folytatódik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×