Infostart.hu
eur:
359.84
usd:
309.7
bux:
131460.2
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Az LÜ kontra ORTT a kereskedelmi tévék ügyében

A Legfőbb Ügyészség szerint törvénytelenül hosszabbította meg a két országos kereskedelmi televízió műsorszolgáltatási jogosultságát az Országos Rádió és Televízió Testület.

A vádhatóság szóvivője elmondta: indítványozták az ORTT elnökénél, hogy a testület szüntesse meg a törvénysértést.

Borbély Zoltán hozzátette: ha a médiahatóság nem ért egyet az ügyészséggel, akkor bírósághoz fordulhat.

Az Országos Rádió és Televízió Testület elnöke azt mondta: várhatóan a jövő héten tárgyalnak az ügyészség és a testület között fennálló jogi vitáról.

Kovács György hozzátette: ha elfogadnák a vádhatóság álláspontját, akkor a két kereskedelmi televízió szerződéshosszabbítása kerülne veszélybe.

Az ORTT 2005. július 20-án döntött az RTL Klub és a TV2 2007. július 9-én lejáró műsorszolgáltatási jogosultságának meghosszabbításáról.

Emellett az ügyészség azt is kifogásolja, hogy a médiatörvény szerint nem lehet megújítani a szerződést, ha azt a jogosult ismételten vagy súlyosan megszegte.

A kimutatások szerint 2004-ben és 2005-ben a TV2 45, az RTL Klub pedig 28 alkalommal sértett műsorszolgáltatói szerződést.

Címlapról ajánljuk
Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Benyújtotta az első Alaptörvény-módosítási javaslatát a Tisza Párt. A javaslat korlátozná a miniszterelnöki megbízatás hosszát. Emellett „lépéseket tesz” a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése felé, és azt is rögzíti, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány (kekva) vagyona nemzeti vagyon.

Elon Musk sorban bukja a pereket, de nem áll le

Legyőzte volt mentorát a bíróságon Sam Altman, az OpenAI igazgatója. Elon Musk viszont nem hajlandó elfogadni a vereséget. A milliárdosnak akkora a vagyona, hogy megengedheti magának, hogy több pert is elveszítsen, vagy fellebbezzen.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×