eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Irán elhalaszt egy rakétakísérletet az észak-koreai alkatrészek késése miatt

Irán kénytelen elhalasztani a kísérletet egy új közepes hatótávolságú ballisztikus rakétájával, mivel késik az elektronikus alkatrészek megérkezése Észak-Koreából, ami miatt nézeteltérések támadtak a két ország között.

Az észak-koreai szállítmánynak a tavalyi év végén aláírt kétoldalú szerződéssel összhangban kellett volna megérkeznie Iránba.

A diplomata szerint a szóban forgó "felszín-felszín" rakéta 2,5-3,5 ezer kilométer hatótávolságú a robbanótöltet nagyságától függően. Észak-Korea 2005-ben 19 ilyen rakétát szállított Iránnak szétszerelt állapotban. A nyugati szakszolgálatok BM-25-ös vagy Muszudan névvel illetik ezeket a rakétákat, amelyek a tengeralattjárókon alkalmazott orosz gyártmányú SSN-6 jelzésű rakéták továbbfejlesztett változatai.

Phenjan azt állítja, hogy az elektronikus alkatrészek egy ausztrál hajón voltak, amelyet júliusban tartóztattak fel az Egyesült Arab Emírségek. Teherán viszont azt feltételezi, hogy ez nem felel meg a valóságnak, mivel olyan értesülései vannak, hogy a hajó konténereiben hagyományos fegyverek, egyebek mellett páncéltörő gránátok voltak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 21:41
×
×
×
×