eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Nukleáris megállapodás India és az Egyesült Államok között

Az Egyesült Államok szenátusa megszavazta az amerikai-indiai nukleáris megállapodásról szóló törvénytervezetet.

A javaslat rögzíti a békés célú nukleáris együttműködésről kötött egyezmény ratifikálásának feltételeit.

George Bush amerikai elnök üdvözölte a szenátus döntését, és hangsúlyozta: ezzel lehetővé válik, hogy India csatlakozzon az atomsorompó-szerződéshez.

A tervezet értelmében nukleáris technológiát és hasadóanyagot szállítanának amerikai vállalatok Indiába.

Cserébe India vállalja, hogy különválasztja katonai és polgári célú atomprogramját, továbbá lehetővé teszi, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ellenőrizze létesítményeit.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 21:41
×
×
×
×