eur:
397.71
usd:
367.71
bux:
89971.53
2025. március 23. vasárnap Emőke
Memory loss due to dementia. Senior man losing parts of head  as symbol of decreased mind function.
Nyitókép: SIphotography/Getty Images

Új gyógyszert engedélyeztek, áttörés jöhet az Alzheimer-kór kezelésében

Ez az első új gyógyszer 2013 óta, és az első engedélyezett gyógyszer, amely a betegség lefolyására van hatással.

Áttörést hozhat az Alzheimer-kór kezelésében az a gyógyszer, amelynek a forgalmazására most adott soron kívül engedélyt az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság – számoltak be róla az M1 Híradójában.

Világszerte mintegy 50 millió ember szenved Alzheimerben. A most engedélyezett szer az első, amely bizonyítottan lassítja a kór okozta fokozatos agyi leépülést és demenciát. Azaz

nem a tüneteket kezeli, hanem a betegség előrehaladását lassítja, méghozzá jelentős mértékben, mintegy 27 százalékkal.

Bár nagyon drága, és csak korlátozottan lesz hozzáférhető, a szer meghosszabbíthatja az alzheimeres betegek önálló életét, ha időben kezdik a kezelést.

“Ez egy intravénás immunterápia: az antitestek az agyban felgyülemlett fehérjezárványokat támadják. Ezek a zárványok mérgezőek az agy számára, ezek okozzák az alzheimer-kór kognitív tüneteit és a demenciát is. A gyógyszer ezeket a zárványokat bontja le” - mondta el az összeállításban New York-i Thomas Wisniewski, a Langone Alzheimer Kutatóközpont igazgatója.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Hatalmas orosz dróntámadás közepette fontos találkozóra készülnek az ukránok - Háborús híreink szombaton

Hatalmas orosz dróntámadás közepette fontos találkozóra készülnek az ukránok - Háborús híreink szombaton

Az orosz Gazeta beszámolója szerint éppen az egyik legfontosabb kérdésről, az ukrajnai területek elosztásáról zajlanak egyeztetések a háttérben a kelet-európai konfliktus lezárásáért, mind az ukrán, mind az orosz féllel. Nem csillapodott Donald Trump étvágya: újabb feltételeket szabott az ukrán ásványkincs-megállapodásnak. Eközben bizonyító erejű felvételek jelentek meg arról, hogy Ukrajna súlyos csapást mért az oroszországi Engels légibázisra, az orosz stratégiai bombázók állomáshelyére. Közben Ukrajnát heves dróntámadás érte szombat virradóra, a támadás több halálos áldozattal járt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×