Infostart.hu
eur:
384.49
usd:
329.05
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Megtalálták Romolus és Remus ősanyját?

Egy háromezer éves, jó állapotban megmaradt női csontvázat találtak olasz régészek a római fórum területén. A lelet sok újdonsággal szolgálhat a Róma alapítása előtti időkről.

A hagyomány szerint Rómát időszámításunk előtt 753-ban alapította Romolus és Remus, kevésbé tradicionális elképzelések szerint pedig latin pásztorok voltak az alapítók.

A leletben az az érdekes, hogy a most megtalált nő mintegy 300 évvel a város megalapítása előtt élt.

A tudósok korábban is tudták, hogy a város későbbi területén már a bronzkorban is éltek emberek, de szinte semmit nem tudtak a társadalmukról.

Az ásatásban részt vevő egyik régész a BBC-nek elmondta: a nő körülbelül 30 évet élhetett, és minden bizonnyal előkelő származású volt, erre utal az arany medált is tartalmazó borostyánkő nyaklánca, valamint bronz hajcsatja és több gyűrűje.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×