Már húsz perccel a mérkőzés kezdése előtt nagyszerű volt a hangulat a Rapid 24 ezer fős stadionjában, amelyet teljesen megtöltöttek a drukkerek. Közülük nagyjából 1800-an érkeztek Győrből buzdítani a kedvenceket és kis létszámuk ellenére egyáltalán nem vallottak szégyent a szurkolói "hangpárbajban".
A bécsi együttes az első pillanattól kezdve egyértelművé tette, hogy irányítani akarja a mérkőzést és diktálni a tempót. A Győr ugyanakkor nem szeppent meg ettől, igyekezett felvenni a rivális sebességét. Ennek ellenére korán vezetést szerzett a Rapid - M'Buyi csapott le a Petrás kapusról kipattanó labdára -, de az újabb gyors gól már nem jött össze a korábbi ferencvárosi tréner, Peter Stöger által irányított osztrák csapatnak.
Éledezni látszott a Győr, amelynek a félidő derekától kezdve helyzete is adódott, de a befejezésbe rendre hiba csúszott, miközben a védelemnek nagyon észnél kellett lennie, a Rapid ugyanis egymás után vezette a veszélyes ellentámadásokat. Közvetlenül a szünet előtt Bumba lőtt nagyszerűen 12 méterről a bal felső sarok felé, de Hedl kapus bravúrral hárított, így egygólos bécsi vezetésnél vonultak az öltözőbe a felek.
Fordulás után jól kezdett az ETO, de a lendület nagyjából 15 percig tartott, s akkor úgy tűnt, ismét a bécsiek veszik át a mérkőzés irányítását. Támadásban is maradt a Rapid, az egyre fáradó játékosok azonban rengeteg technikai hibával futballoztak, a sok pontatlanság pedig veszélytelenül záruló akciókat, illetve sikertelen távoli próbálkozásokat eredményezett.
A hajrában aztán egy középpályán elveszített labdából Mbuyi kapott remek kiugratást, és hiába szorongatta őt a védője, a kapuból kirobbanó Petrás mellett a bal alsó sarokba gurított. Innentől a Rapid gyakorlatilag kizárólag a védekezéssel törődött, míg a Győr mindent egy lapra feltéve rohamozott és küzdött a szépítő gól megszerzéséért, s ezzel egyben a hosszabbítás kiharcolásáért.
A Konferencia-liga előző idényében negyeddöntős Rapid azonban kitartott, állta a rohamokat és megőrizte az eredményt, amely a főtáblára kerülést jelentette a számára.
Most fájdalmas, de…
„Izgalmas meccset játszottunk, amelyről előzetesen is tudtuk, hogy az elejét meg fogja nyomni az ellenfél, és ezt szerettük volna átvészelni. Sajnos nem sikerült, de ahogy telt az idő, felvettük a tempót és helyzeteket is tudtunk kialakítani, a második félidő pedig hiába volt kiegyenlített, egy elkerülhető hiba után kaptunk még egy gólt, ez pedig eléggé bosszantó” – nyilatkozott a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Borbély Balázs, a Győr vezetőedzője. A szakvezető a Kl-selejtezőben töltött elmúlt két hónapról azt mondta, nagyon tanulságos időszak volt ez a számukra, és bár most fájdalmas a kiesés, péntektől már a vasárnapi bajnoki mérkőzésükre kell készülniük.
Bolla Bendegúz úgy vélte, nehéz találkozón vannak túl, amelyen kulcsfontosságú volt, hogy az első percekben gólt tudtak szerezni. „Küzdöttünk, hajtottunk és próbáltunk helyzeteket kialakítani. Örülök neki, hogy a második félidőben sikerült még egyszer betalálni és ezzel le tudtuk zárni a párharcot” – fogalmazott. Hozzátette, a főtáblára kerülés esélyét nem nyomásként, hanem lehetőségként fogták fel a csapattársaival.
A Kl 36 csapatos alapszakaszának sorsolását pénteken tartják Monacóban.





