Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 6. hétfő Csaba
Nyitókép: Pixabay

Tragikus hirtelenséggel elhunyt a volt válogatott vízilabdázó

Szombat éjjel, néhány héttel 54. születésnapja után tragikus hirtelenséggel elhunyt Monostori Attila, 114-szeres válogatott, Eb-ezüstérmes, Világkupa-győztes vízilabdázónk - írja a waterpolo.hu.

Monostori Attila a Tungsram SC-ben kezdett vízilabdázni, az 1988–1989-es szezonban mutatkozott be a felnőttek között, és 1992-ben magyar bajnokságot nyert a csapattal. Innen egy rövid Kordax BSC-s kitérőt követően a BVSC-hez vezetett az útja, s bizony a sikerek sem maradtak el, három egymást követő idényben is bajnok lett a zuglóiakkal.

A waterpolo.hu megemlékezése szerint 1999-ben Olaszországba szerződött: egyike lett azoknak, akik részt vettek a hamarosan világverővé váló Recco újjáépítésének első, alapozó fázisában. Később Nagyváradra igazolt, ahol

a CSM Oradea színeiben négyszer egymás után nyert román bajnokságot.

A játékot végül 2015-ben, Kecskeméten fejezte be – pontosabban igazából sosem hagyta ott a medencét. Merthogy még 2022-ben, ötvenen túl is dobálta a gólokat a Budapest bajnokságban a BVSC-Heavy fantázianéven futó együttesben.

Az utóbbi szezonok során az OSC korosztályos csapatainál dolgozott, mint edző.

A magyar válogatottban összesen 114-szer szerepelt, és a sikerek itt sem kerülték el. Így lett Európa-bajnoki ezüstérmes 1993-ban és 1995-ben, utóbbi évben Világkupa-győztes is.

Címlapról ajánljuk
Haaland kiejtette Brazíliát, Norvégia a legjobb 8 között a foci-vb-n

Haaland kiejtette Brazíliát, Norvégia a legjobb 8 között a foci-vb-n

Erling Haaland két góljával Norvégia 2-1-re verte Brazíliát a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A brazilok sok helyzet mellett az első félidőben egy tizenegyest is kihagytak. A 100. percben Neymar újabb büntetőből szépített, amikor már nem volt tétje – a szupersztár világbajnokságon minden bizonnyal most utoljára lépett pályára.

Sokk az amerikai demokrata körökben: nyomul a radikális baloldal

Az Egyesült Államokban tovább erősödik a Demokrata Párt baloldali szárnya. A coloradói és két másik előválasztásokon több, a pártvezetés által támogatott politikus is vereséget szenvedett, ami az elemzők szerint azt jelzi: a New York-i szocialista polgármester, Zohran Mamdani sikere országos politikai hullámot indított el.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×