392.27
366.85
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Robert Lewandowski, a Barcelona (k), valamint Juan Jesus (b) és Khvicha Kvaratskhelia, a Napoli játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első, SSC Napoli-FC Barcelona mérkőzésén a nápolyi Diego Maradona Stadionban 2024. február 21-én.
Nyitókép: MTI/AP/Gregorio Borgia

A Barcelona simábban, az Arsenal szétlövésben jutott a legjobb nyolc közé

A két hazai csapat jutott a labdarúgó Bajnokok Ligájában a legjobb nyolc közé. A Barcelona 3-1-re verte a Napolit és 3-2-vel lépett tovább. Az Arsenal 1-0-ra nyert a Porto ellen, s 120 perces csata után, a tizenegyespárbajt megnyerve maradt versenyben.

BARCELONA–NAPOLI 0-0: Miután az idegenbeli gólok nem számítanak, mintha újrakezdődne a árharc, immár Barcelonában. A két összeállítás, Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araujo, Cubarsi, Joao Cancelo – Christensen, Fermin, Gündogan – Lamine Yamal, Raphinha - Lewandowski. Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Mario Rui – Lobotka, Zambo Anguissa, Traoré, Politano, Kvarachelija – Osimhen.

ARSENAL–FC PORTO 0-0: A portugálok 1-0-ra nyertek otthon. Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Ödegaard, Rice, Jorginho – Saka, Havertz, Trossard. FC Porto: Diogo Costa – Joao Mario, Pepe, Otavio, Wendell – Varela, Nico, Francisco Conceicao, Pepê, Galeno – Evanilson.

ARSENAL–FC PORTO 0-0: Trossard beadása után Ben White a kapu fülé fejelt.

ARSENAL–FC PORTO 0-0: Bukayo Saka lövésébe Diogo Costa rosszul nyúlt bele, de nem lett baja belőle.

BARCELONA–NAPOLI 0-0: Fermin Lopez lövése elkerülte a kaput.

BARCELONA–NAPOLI 1-0: Fermin Lopez a második helyzetét már kihasználta,

BARCELONA–NAPOLI 2-0: A Barca nagyot lépett a továbbjutás felé, Joao Cancelo találatával már kétgólos előnyben van.

ARSENAL–FC PORTO 0-0: Evanílson lövése után Raya szépen védte. A csatárnak már a második jó lövése volt ez.

ARSENAL–FC PORTO 0-0: Pepe, az öreg harcos, nagy helyzetben mentett, éppen csak ki tudta csúsztatni a labdát az ötösön belül Kai Hevertz elől.

BARCELONA–NAPOLI 2-0: Szépítési lehetség maradt ki, Giovanni di Lorenzo fejesét Marc-André ter-Stegen látványosan védte.

BARCELONA–NAPOLI 2-1: Amir Rrahmani gólja nyílttá tette a párharcot.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Martin Ödegaard mesteri passza után Leandro Trossard a bal alsó sarokba lőtte a labdát. Az Arsenal ledolgozta a hátrányát.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Az Ágyúsok előnye ellenére továbbra is kiegyenlített a mérkőzés, a Porto nem adja magát. Evanílson különösen veszélyes.

BARCELONA–NAPOLI 2-1: Hvicsa Kvarachelija lövése riogatta a Barcelona német kapusát, alig kerülte el a labda a kaput.

BARCELONA–NAPOLI 2-1: Ter Stegen merész kivetődéssel mentett Victor Osimhen elől.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Martin Ödegaard a hálóba lőtt, de előtte Kai Havertz elrántotta Pepét, Clement Turpin okkal nem adta meg a gólt.

BARCELONA–NAPOLI 2-1: Lamine Yamal kísérlete után alig kerülte el a labda a nápolyiak kapuját.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Az elmúlt öt percben semmi nem történt, szabálytalanságokon és szabadrúgásokon túl.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Gabriel Jesus húsz másodperccel a beállítása után majdnem gólt szerzett, Diogo Costa remekül védett.

BARCELONA–NAPOLI 2-1: Jesper Lindström óriási egyenlítési alkalmat mulasztott el.

BARCELONA–NAPOLI 3-1: A mérkőzés 83. percében Robert Lewandowski, aki az első találkozón is szerzett gólt, alighanem eldöntötte a párharcot. Összesítésben 4-2 a katalánoknak. Gündogan és Sergi Roberto készítették elő a gólt.

BARCELONA–NAPOLI 3-1: Vége a mérkőzésnek, a Barcelona 4-2-es összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Hosszabbítás következik.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Tíz perc eltelt a hosszabbításból, helyzet nélkül.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Taremi lövése jelentette az egyetlen lehetőséget, de a kapu mellé csavart. Vége az első tizenöt percnek a hosszabbításban.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Az angol bajnoki listavezető aktívabb, de a portóiak elhárították a veszélyt.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Már mindenki óvatos, mindenki a biztonságot keresi. Még két perc.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Tizenegyesek döntenek.

ARSENAL–FC PORTO 1-0: Kezdik. Ödegaard belőtte, 1-0 az Arsenalnak. A brazil Pepé sem hibázott, 1-1. Havertz berúgta, 2-1. Wendell lövését a kapufa és Raya „közösen” hatástalanította, maradt a 2-1. Saka bebombázta, 3-1. Grujics nem tévesztett, 3-2. Rice nagyon közel lőtte a továbbjutáshoz az Arsenalt, 4-2. Galeno lövését Raya kivédte, bejutott a legjobb nyolc közé az Arsenal is.

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
2024.04.29. hétfő, 18:00