Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 11. szombat Lili, Nóra
Zalánki Gergő, az FTC Telekom (j), és Aaron Younger, a Pro Recco játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája döntőjében játszott FTC Telekom - Pro Recco mérkőzésen Belgrádban 2021. június 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Andrej Cukic

Zalánki Gergely a döntőstől a BL-győzteshez szerződik

Nagy váltás a tokiói olimpia előtt: külföldre igazol, a Pro Reccóért hagyja el a Ferencvárost a balkezes vízilabdázó.

A Bajnokok Ligája-győztes Pro Reccónál folytatja pályafutását Zalánki Gergő, a magyar férfi vízilabda-válogatott balkezes játékosa.

A tokiói olimpiára készülő Európa-bajnok játékos a vlv.hu szakportál híre szerint három évre kötelezte el magát új klubjához.

Zalánki 2019 óta az FTC-Telekom Waterpolo csapatában játszott, a zöld-fehérek két hete éppen a Reccóval szemben buktak el a Bajnokok Ligája döntőjében. A magyar játékos elmondta: szerződéséből még egy év volt hátra, de egy záradék szerint április közepéig történő megkeresés esetén külföldi klub kivásárolhatta őt.

"A legfőbb ok az, hogy mindig is az volt a nagy álmom, hogy a Pro Reccóban játszhassak, mint a példaképeim. Amikor megkerestek, szinte habozás nélkül mondtam, hogy persze. Ez a Recco!

A csapat presztízse akkora, hogy ha onnan hívják az embert, nem kérdés, hogy el kell fogadni az ajánlatot"

– nyilatkozta Zalánki. Hozzátette, a Ferencváros marasztalta, de végül az olaszok ajánlatát fogadta el.

"Kicsit sajnáltam a távozást – nyilatkozott a 26 éves játékos, – volt egy sérülésem, bejött a covidos időszak, volt bennem hiányérzet, egy kis bűntudat is amiatt, hogy nem úgy sikerült ez a szezon, ahogy mindannyian szerettük volna."

Címlapról ajánljuk
Őzgázolás: most indul a „szezon”, szinte minden felelősség a sofőröké – részletek

Őzgázolás: most indul a „szezon”, szinte minden felelősség a sofőröké – részletek

Eljött az őzek párzási időszakának kezdete, a szokásosnál is fokozottabban érdemes figyelni az autósoknak az utakon, nem csupán éjszaka, hanem napközben is óvatosan kell közlekedni – mondta az InfoRádióban Földvári Attila, a Magyar Vadászkamara szóvivője. A vadgázolás – a személyi sérülések mellett – komoly anyagi kárral is járhat, ami ráadásul az esetek döntő többségében a sofőrt terheli Kovács Kázmér biztosítási szakjogász, a Magyar Autóklub ügyvédje szerint.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×