Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Bravúros egri siker

Egyetlen komoly riválisát, a Dinamo Moszkvát is legyőzte, ezzel megnyerte a férfi vízilabda Euroliga portói selejtezőcsoportját az Eger, amely a szombat esti ütközetben négy góllal, 17-13-ra múlta felül az orosz együttest.

A hatcsapatos csoport két kiemelkedő gárdájának összecsapása a várakozásnak megfelelő nagy küzdelmet, és a reméltnél is biztosabb magyar sikert hozott.

Az orosz bajnokság bronzérmese, a legutóbb LEN-kupa-elődöntős és soraiban a centerposzton a világbajnok Varga II Zsoltot is felvonultató Dinamo az elején és a meccs második felében tudta tartani a lépést az ob I harmadik helyezettjével, amely a második negyedben játszott a legjobban, és őrizte meg onnan előnyét a mérkőzés végéig.

Az Eger csapatjátéka kiválóan működött, és a sok jó egyéni teljesítmény közül is kiemelendő a válogatott kapus, Jászberényi Gábor kitűnő produkciója.

Az Eger csoportelsőként szállhat vízbe vasárnap délelőtti zárómeccsén a hatos leggyengébb tagja, a svájci Horgen ellen.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

A Portfolio május 22-én ismertette az Eurostat éves demográfiai kiadványának főbb adatait, kiemelve, hogy a magyar népességfogyás közép-kelet-európai régiós trend, miközben az EU népessége évről évre növekszik. A leginkább növekvő népességű országok között meglepő módon olyanok is vannak, ahol évtizedek óta alacsony a születésszám. A látszólagos ellentmondás hátterében az országonként jelentős mértékben eltérő nagyságú migráció áll. Ennek figyelembevétele jelentősen árnyalja azt a képet, amelyet a teljes népesség változása rajzol fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×