392.12
366.52
67039.3

Federer a győzelem kapujában

Elsőként a címvédő és 2004-ben is győztes Roger Federer jutott be az amerikai nyílt teniszbajnokság döntőjébe. A svájci sztár 6:1, 7:5, 6:4-re győzött az orosz Nyikolaj Davigyenko ellen.

Az első szettet alig félóra alatt nyerte a világelső, a másodikban ellenfele már sokkal bátrabban és főleg pontosabban teniszezett és tartotta a lépést a bázeli fenoménnel, de 5:5 után megremegett a keze, és pillanatok alatt elvesztette a játszmát.

A harmadik, egyben utolsó felvonásban 5:4-nél három meccslabdája volt Federernek, ám Davigyenko - minden mindegy alapon - valamennyit hárította. Egy kiválóan helyezett, bombaerős adogatás után azonban már szaladt is a hálóhoz, kezet fogni a zsenivel.

Federer idei harmadik, pályafutása kilencedik Grand Slam-sikerét szerezheti meg, ha megnyeri a vasárnapi finálét.

Ellenfele az amerikai Andy Roddick és az orosz Mihail Juzsnyij párharcának győztese lesz.