Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 7. vasárnap Róbert
Ferenc pápa hetenkénti általános kihallgatására érkezik a vatikáni VI. Pál-csarnokba 2023. december 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Fabio Frustaci

Nem utazik Moszkvába Ferenc pápa

Ferenc pápa nem kapott meghívást júniusra Moszkvába Oroszország szentszéki nagykövetétől - jelentette ki Matteo Bruni szentszéki szóvivő a vatikáni tudósítóknak szerdán, cáfolva az előző nap sajtóértesüléseket.

Matteo Bruni közölte, nem felel meg a valóságnak a hír, miszerint Ivan Szoltanovszkij vatikáni orosz nagykövet meghívót adott át a pápának, hogy júniusban látogasson Moszkvába, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnökkel találkozzon.

Egy francia portál jelentette előző nap, hogy a pápa meghívást kapott Oroszországba, amelyet el is fogadott.

Az ukrajnai háború kezdete óta Ferenc pápa többször jelezte, hogy készen áll Moszkvába és Kijevbe is ellátogatni.

Címlapról ajánljuk

Elhízik-e a gyerek őszre? Nézzük csak meg az iskolai menüt – int a szakember

A nyári szünetben a gyermekek súlygyarapodásának egyik fő oka nem feltétlenül az édesség, hanem a cukros italok fogyasztása – figyelmeztet a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea szerint nyáron lazulnak a napi rutinok, több a nassolás, rendszertelenebbek az étkezések, nő a képernyő előtt töltött idő, és ezek együtt elhízáshoz vezethetnek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×