Infostart.hu
eur:
364.03
usd:
310.91
bux:
132855.51
2026. április 28. kedd Valéria
Container ship in import export and business logistics, By crane, Trade Port, Shipping cargo to harbor, Aerial view from drone, International transportation, Business logistics concept
Nyitókép: Thatree Thitivongvaroon/Getty Images

Ismeretlenek elfoglaltak egy hajót Szomália partjainál

Ismeretlenek megszálltak és ellenőrzésük alá vontak egy hajót Szomália partjainál az Egyesült Királyság tengerhajózási biztonsági információs szolgálatának (UKMTO) keddi közlése szerint.

Az UKMTO korábban már jelzett egy incidenst 600 tengeri mérföldre keletre Szomália fővárosától, Mogadishutól.

Az Ambrey brit biztonsági cég ugyancsak azt közölte, hogy egy bangladesi zászló alatt haladó teherhajót szálltak meg Szomáliától keletre. A cég közleményben felszólította a kereskedelmi hajókat, kerüljék el ezt a területet annak érdekében, hogy kivizsgálhassák a történteket.

A partvidéken néhány éve még sok kalóztámadás történt, a 2008-ban indult uniós, Atalanta fedőnevű, kalózok elleni műveletnek köszönhetően azonban jelentősen sikerült visszaszorítani a tengeri rablók tevékenységét.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: Magyar Péter nagy bejelentést tett

Ukrajna: Magyar Péter nagy bejelentést tett

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel a leendő magyar miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
inforadio
ARÉNA
2026.04.29. szerda, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×