Infostart.hu
eur:
381.94
usd:
327.88
bux:
109169.25
2025. december 5. péntek Vilma
Petteri Orpo korábbi pénzügyminiszter, a jobbközép Nemzeti Szövetség vezetője a párt kampányközpontjában tartott eredményváró rendezvényen Helsinkiben 2023. április 2-án, a finn parlamenti választások napján.
Nyitókép: MTI/EPA/COMPIC/Mikko Stig

Finnország sztrájkban, nem kérnek az új kormány új terveiből

Nagyszabású sztrájk kezdődött csütörtökön Finnországban a kormány munkaerő-piaci reformtervei miatt, a munkabeszüntetés jelentős fennakadásokat okozott a mindennapi életben - közölte a YLE finn közszolgálati rádió.

A beszámoló szerint mintegy 300 ezren jelezték részvételüket a péntekig tartó tiltakozóakcióban.

A kétnapos sztrájk kiterjed egyebek között a postára, nagyobb iparvállatokra, Helsinki térségében a legtöbb napközit bezárták, s a légiközlekedés is akadozott. A Finnair légitársaság már előzetesen figyelmeztetett, hogy csütörtökön és pénteken a munkabeszüntetések miatt mintegy 550 járatot kénytelenek törölni.

A rendőrség adatai szerint a Helsinki belvárosában található Senaatintori téren 13 ezer fős tömeg tüntetett. Antti Lindtman, az ellenzéki szociáldemokraták vezetője a megmozduláson azzal vádolta a kormányt, hogy továbbra is befogja a fülét, bár - mint fogalmazott - a tüntetők követelései nem túlzók.

Finn szakszervezetek többnapos sztrájkra szólítottak fel Petteri Orpo konzervatív kormányának elfogadhatatlannak tartott reformelképzelései miatt, amelyek megvalósításuk esetében szerintük meggyengítenék a munkavállalói jogokat és megkurtítanák a társadalombiztosítási juttatásokat.

Címlapról ajánljuk
A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben?
Este sorsolás!

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben?

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×