Infostart.hu
eur:
353.6
usd:
305.75
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Árad a Dráva és a Mura. Forrás: Facebook/Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF)
Nyitókép: Forrás: Facebook/Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF)

Már Horvátországot is fenyegetik az áradások

Gondokat okoz Horvátországban a Dráva, Száva és Mura folyók rekordmagas vízállása az ország északi részén, illetve a főváros, Zágráb környékén.

A legsúlyosabb helyzet a Dráván alakult ki Kapronca (Koprivnica) közelében. A Soderica-tónál a medréből kilépett folyó egy utat és egy lakóépületet öntött el. Ezzel szemben a Mura mentén médiajelentések szerint némileg enyhült a helyzet, az áradások nem okoztak nagyobb károkat a lakóépületekben.

Kapronca-Kőrös megyében több települést is árvíz fenyeget, de homokzsákokból emelt gátakkal eddig elejét lehetett venni nagyobb károknak. Az ár várhatólag éjszaka fogja elérni csúcspontját.

Sajtójelentések szerint némileg enyhült a helyzet a Mura mentén, az áradat nem okozott nagyobb károkat a lakóépületekben.

A folyó vízszintje Muraszerdahelynél érte el csúcspontját, de a délutáni órákban már apadni kezdett.

A horvát sajtó közlése szerint drámai helyzet alakult ki a Sziszek városa melletti Odransko Polje természetvédelmi területen, ahol mintegy 150 lovat zárt körbe az ár. A térségből, amely az árvízvédelmi rendszer részét képezi, eddig hozzávetőleg ezer lovat tudtak kimenekíteni. A többi állatot a lakóknak nem sikerült időben elvinni.

Mentőegységek hétfőn reggel a Száva által elárasztott területen három migránst mentettek ki a vízből Zágráb közelében.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×