Infostart.hu
eur:
353.57
usd:
305.36
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Rendőrök az észak-lengyelországi Bydgoszcz város közelében, miután egy azonosítatlan katonai eszköz darabjait fedezték fel 2023. április 27-én. A lakosság nincs veszélyben, a helyszínt a rendőrség, a katonai csendőrség és tűzszerészek vizsgálják. Sajtóhírek szerint egy levegő-föld rakétáról van szó.
Nyitókép: MTI/EPA/PAP/Tytus Zmijewski

Betonfejű rakéta volt, amelyre Lengyelországban bukkantak

A nyugat-lengyelországi Bydgoszcznál április végén megtalált rakétában nem volt robbanótöltet, betonfeje volt, ami orosz technológiára utal - jelentette be pénteken Pawel Szrot államtitkár, a lengyel államfői hivatal külügyi irodájának főnöke.

Szrot az RMF FM lengyel kereskedelmi rádiónak nyilatkozott a katonai eszközről, amely decemberben csapódott be a Bydgoszczhoz közeli erdőben, de csak áprilisban találták meg.

Elmondta: a roncsok között megtalálták a rakétafejet is, amelyet még vizsgálnak. "Különleges rakétafejről van szó, mert betonból készítették, az orosz technológiai gondolkodásnak megfelelően" - fogalmazott Szrot. Úgy ítélte meg: a rakétát az ukrán légvédelem megtévesztése céljából lőtték ki.

Az államtitkár elmondta: a rakétában nem volt robbanótöltet. Nem repülhet viszont üresen, mert túl könnyű lenne, ezért szerelték rá a betonfejet - fűzte hozzá.

Az ügyben a lengyel állami ügyészség folytat vizsgálatot.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×