Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Nyitókép: Pixabay

Vádat emeltek az ismerőseit cianiddal gyilkoló nő ellen

Tizennégy ember meggyilkolása és egy emberölési kísérlet miatt emeltek vádat szerdán Bangkokban egy nő ellen, aki cianiddal ölte meg áldozatait.

A 34 éves várandós nőt április 26-án tartóztatták le, de akkor még "csak" 9 gyilkossággal gyanúsították.

Szararat Rangszivutaporn az elmúlt években sok ismerősétől kért kölcsönt, arra hivatkozva, hogy hitelkártya-adósságainak törlesztéséhez van szüksége a pénzre, de amikor azok visszakövetelték a kölcsönt, megölte őket.

A kicsalt összegek végleges nagysága még nem ismert, de a több százezer baht (több ezer euró) értékben kapott kölcsönök hitelezőit a pénz visszafizetésének ígéretével vendégségbe hívta, majd gyógyfüves kapszulaként bemutatott méregfiolákkal kínálta meg őket, illetve az italukba vagy a vacsorájukba kevert cianid segítségével végzett velük.

A nő magas beosztású rendőr férjét is csalással és sikkasztással vádolják a gyilkosságokkal összefüggésben - közölte Szuracsate Hakparn, Thaiföld országos rendőrfőkapitány-helyettese.

A rendőrség eredetileg azzal gyanúsította a nőt, hogy három héttel ezelőtt meggyilkolta egyik barátnőjét a Bangkoktól nyugatra fekvő Ratcsaburi tartományban. A nyomozást később más tartományokra is kiterjesztették.

A nő legkevesebb 15 személyt mérgezett meg ciánnal, de egyik áldozata túlélte a mérgezést. További két vagy három halálesetnek is köze lehet a méregkeverőhöz, de ezt még vizsgálják.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Miután újra, egy évre megválasztotta Fidesz-elnöknek a párt kongresszusa, Orbán Viktor zárszót mondott. „Generációváltás kell a párt élén, jöjjenek a harmincasok, negyvenesek. Ezt fogom előkészíteni, ezért kértem csupán egy évet” – mondta a volt miniszterelnök. Előzőleg a Fidesz-kongresszus egyhangúlag megváltoztatta a párt alapszabályát, vége a választókerületi rendszernek. Politikai nyilatkozatokat is elfogadtak a migrációs paktumról és a közjogi méltóságok leváltásáról.

Sok a tisztázatlan kérdés a hazai MotoGP-futam jövője körül, a Hungaroring most még nem jöhet szóba

Múlt hétvégén fontos mérföldkövet ért el Balatonfőkajáron Marc Márquez, aki a 100. futamgyőzemét szerezte meg pályafutása során. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője szerint sokatmondó, hogy a hétvégén a Slovakia Ringen rendezett kamionversenyen több néző volt, mint a balatonfőkajári gyorsaságimotoros-vb-futamokon, de azt gondolja, ez nem a magyar szervezők hibája. Úgy véli, minél hamarabb megoldást kell találni arra, ki legyen hosszú távon a promóter és a helyszín tekintetében is el lehet gondolkodni valamilyen alternatíván, hogy még többen legyenek a versenyeken.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Érkezik a nagy zuhé - megszólaltak a meteorológusok

Érkezik a nagy zuhé - megszólaltak a meteorológusok

Vasárnap hidegfront vonul át Magyarország felett, amely délutántól egyre több helyen hozhat záporokat és zivatarokat – délnyugaton akár heves zivatarra is készülni kell. A hétvégén a hőmérséklet 24-28 fok között alakul, majd a jövő héten fokozatos melegedés indul. Hétfőn sok napsütés várható, de délnyugaton és délen továbbra is előfordulhat csapadék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×