Infostart.hu
eur:
385.5
usd:
327.83
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Nyitókép: Pixabay

Elkerülte az államcsődöt Oroszország

Kérdés volt, hogy lejáró eurókötvényeit tudja-e az ország az ellene hozott szankciók miatt devizában fizetni.

Devizában kifizette két, 2023-ban és 2043-ban lejáró eurókötvényének szerdán esedékessé vált kamatát, és nem áll fenn államadósságfizetéssel kapcsolatos semmilyen gond - derült ki az orosz kormány csütörtöki közléséből. A Bloomberg az orosz pénzügyi tárca közlése alapján azt írta, hogy a 117,2 millió eurónyi kupont dollárban utalta az orosz állam.

A Fitch nemzetközi hitelminősítő már korábban jelezte, hogy ha Oroszország esetleg rubelben akarná rendezni a kamatot - ahogy erre többször is utalást tett - az csődeseménynek számít. Az esetleges államcsőd esélye az Oroszország elleni szankciók után növekedett meg jelentősen, ugyanis

az orosz jegybank 640 milliárd dollárnyi tartalékainak közel felét, mintegy 300 milliárd dollárt befagyasztottak

- írta az amerikai gazdasági portál alapján a hirado.hu. Az orosz jegybank hozzáférhető arany- és devizatartaléka tehát jócskán megcsappant.

Az adósságtörlesztés elmulasztására utoljára a bolsevik uralom idején, 1918-ban volt példa – írta a Bloomberg.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×