Infostart.hu
eur:
386.49
usd:
331.58
bux:
118672.17
2026. január 13. kedd Veronika
Forint notes - Hungarian currency
Nyitókép: Getty Images/Balint Erlaki

Erősödött hétfőn a forint

A bankközi piacon, a nap folyamán emelkedett a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben .

Az eurót este hat órakor 386,76 forinton jegyezték a kora reggeli 387,87 forint után, a dollár jegyzése 358,36 forintra csökkent 360,09 forintról, a svájci franké pedig 394,99 forintra 397,18-ról.

A forint a hetet mindhárom devizával szemben nagyjából fél százalékkal erősebben kezdte a múlt hétfői nyitáshoz képest, majd a nap folyamán tovább erősödött: 0,3 százalékkal az euró, 0,5 százalékkal a dollár és 0,6 százalékkal a svájci frank ellenében.

Hétfő esti jegyzésén a forint a májusi kezdéshez képest 1,1 százalékkal állt erősebben az euróval, 2,3 százalékkal erősebben a dollárral és 1,0 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben.

Az év eleji kezdésnél a forint gyengébben áll az euróval és a dollárral szemben, 0,8, illetve 3,1 százalékkal, de erősebben a svájci frank ellenében, 4,2 százalékkal.

Címlapról ajánljuk
Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.

Újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 13.00 órakor újranyitott, mindkét futópálya üzemel - közölte a Budapest Airport kedd délután a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Elárulták, miért kellett lezárni a repteret

Elárulták, miért kellett lezárni a repteret

Extrém időjárási körülményekkel szembesültek kedden a hajnali órákban a budapesti repülőtéren, hajnal három óra óta havazott, majd ez a kora reggeli órákban ónos esőre váltott a reptér környezetében is, ezért 10 óra 25 perckor elrendelték biztonsági okok miatt a repülőtérzárat, majd 13 órakor mindkét pályával újra nyitott a légikikötő - mondta Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese a Liszt Ferenc repülőtéren tartott sajtótájékoztatón.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×