Infostart.hu
eur:
388.69
usd:
329.97
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Egy férfi kezet mos az illegális bevándorlóknak kialakított tranzitzónában a budapesti Nyugati pályaudvarnál a megnyitó napján, 2015. augusztus 14-én. A Fővárosi Vízművek mobil ivókutat létesített, a Fővárosi Csatornázási Művek pedig mosdót és zuhanyozót helyezett üzembe a területen.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Hatalmas reprivatizációt tervez Budapest

17 milliárd forintért visszavásárolná a Fővárosi Csatornázási Művek 25 évvel ezelőtt eladott kisebbségi részvénycsomagját a fővárosi önkormányzat.

A cég 25 százalék plusz 1 szavazatos kisebbségi részvénypakettjét 16,5 milliárdért adta el a főváros még 1997-ben egy német-francia konzorciumnak. Az akkori speciális megállapodás okán azonban a kisebbségi részvényesnek jár a számított osztalékalap 75 százaléka - írja a Népszava.

A fővárosnak most van lehetősége a visszavásárlásra, a döntést a 2022-es üzleti év lezárásáról szóló beszámoló elfogadása előtt kell meghozni, ezért is kerül a Fővárosi Közgyűlés elé az előterjesztés. A vételár kifizetése azonban csak 2024-ben esedékes

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×