Infostart.hu
eur:
384.51
usd:
327.68
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Nyitókép: YouTube/Magyarország Ügyészsége

Annyi lett az egyik fővárosi traffipaxnak – videó

Két férfi kalapáccsal ment neki.

A Budapesti V. és XIII Kerületi Ügyészség jelentős kárt okozó rongálás miatt emelt vádat két férfival szemben.

A vádirat lényege szerint a 28 és 32 éves férfiak 2023 februárjában elhatározták, hogy Budapest XIII. kerületében egy, a Váci útra telepített sebességmérőt fognak megrongálni. Ennek érdekében a vádlottak 2023. február 7. napján a hajnali órákban a fejükre csuklyát húzva a helyszínre mentek és ott az egyikük - a társa támogató jelenlétében - egy kalapáccsal szétverte a traffipaxot, majd utána mindketten sietve elhagyták a helyszínt.

A két férfi a tettével mintegy 8 millió forintos kárt okozott a készüléket üzemeltető Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatóságának.

Az ügyészség a vádiratban a rongálást tettesként, illetőleg bűnsegédként elkövető büntetlen előéletű vádlottakkal szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozta a bíróságnál.

Címlapról ajánljuk

A forint az év egyik sikervalutája lett, nem véletlenül

2025-ben nemcsak az elemzők grafikonjain, hanem a pénztárcákban is érzékelhető volt az árfolyamok mozgása. A forint az év egyik legjobban teljesítő valutája lett, miközben a rubel és a svéd korona is látványosan erősödött. A háttérben eltérő gazdaságpolitikai utak, de meglepően hasonló eredmények álltak. Ez a cikk azt mutatja meg, hogyan és miért jutalmazta a piac a fegyelmet.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×