Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Car track on a wet snowy road, closeup background photo texture
Nyitókép: eugenesergeev/Getty Images

Nagy bajt hoz két hidegcsepp ütközése: jöhet az első hó!

Jelentős változás jön a hazai időjárásban, vége a tavaszias ősznek.

Sok még a bizonytalanság, de két hidegcsepp ütközése az Alpok térségében jelentős változást hoz hazánk időjárásában. A korábbi megalapozatlan találgatások után a jövő héten tényleg látszik esély havazásra – írja a 24.hu.

Front érkezik, jövő hét közepén várható, felhők és eső biztosan lesz. A bizonytalanságot jelenleg a mennyisége és a halmazállapota jelenti, az Alpokalján ugyanis akár havazás is lehet. Szerdán keletről érkezik egy hideg légörvény (vagy hidegcsepp) térségünkbe, pénteken pedig egy másik északi irányból. A két képződmény tőlünk nyugatra találkozik, egybeolvad, egyesülésükből pedig már jóval komolyabb jelenség, ciklon jön létre az Alpok térségében, amelynek frontja hazánk időjárásában is változást idéz elő.

A hideg légörvények viszonylag kicsi, néhány száz kilométer átmérőjű objektumok, és egyelőre nem látszik pontosan, hol alakul majd ki a ciklon középpontja. Ha „keletebbre”, azaz Ausztria és Észak-Olaszország vonalában, akkor itthon csütörtök-péntektől országos esőkre számíthatunk, amelyek az Alpokalján 400-500 méter felett havazásba fordulhatnak, nyugaton 2-4, keleten 10-12 fokos csúcshőmérsékletekkel.

Ha a ciklon „nyugatabbra”, Franciaország és Svájc fölé helyeződik, a frontja is kevésbé nyúlik fölénk. Ekkor Nyugat-Magyarországon is melegebb lesz 5-8 fokos maximumokkal, és eső fog hullani, míg a keleti országrészbe enyhe déli levegőt sodor az óramutató járásával ellentétesen örvénylő ciklon pereme. Itt a 12-17 fokos maximumok mellett nem valószínű jelentős mennyiségű csapadék.

Címlapról ajánljuk
Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×