eur:
402.62
usd:
349.15
bux:
95317.22
2025. június 16. hétfő Jusztin
Nyitókép: Pixabay

Fordulat a több milliárdos műtrágyaügyben

A Tolna Vármegyei Főügyészség többrendbeli minősített, üzletszerűen elkövetett csalás és sikkasztás, összesen 111 bűncselekmény miatt emelt vádat egy 40 éves Tolna vármegyei férfi ellen, aki műtrágyakereskedő tevékenysége során 5 milliárd forintot meghaladó kárt okozott üzletfeleinek.

A vádirati tényállás szerint a vádlott a 2010-es évek eleje óta foglalkozott műtrágya értékesítésével, kereskedelmével, kezdetben alkalmazottként, majd néhány évvel később már saját cégét vezetve. A férfi az évek alatt olyan cégcsoportot hozott létre, amely meghatározó tényezővé vált a magyar műtrágya piacon.

A hazai- és világpiacon bekövetkező negatív változások, a versenytársak tevékenysége nyomán az addig jövedelmező vállalkozás 2020. évtől kezdődően viszont már nem vagy csak részben tudott teljesíteni. A vádlott ennek ellenére továbbra is fogadta a megrendeléseket és teljesítési készség nélkül kötött műtrágya adásvételi szerződéseket. A faktorlással (banki előfinanszírozással) vagy a közvetlen értékesítéssel befolyt összegeket jogtalanul eltulajdonította, üzletfeleit pedig hazugságokkal hitegette.

A Tolna Vármegyei Főügyészség közleménye szerint

összesen 111 bűncselekmény elkövetésével vádolják a férfit, melyek közül a legsúlyosabbakat a törvény 5-10 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni.

A korábban letartóztatás és bűnügyi felügyelet hatálya alatt állt vádlottal szemben az ügyészség 9 év 6 hónap börtönbüntetés, 9-9 év közügyektől és foglalkozástól eltiltás, valamint 2 160 000 forint pénzbüntetés kiszabását indítványozza a Szekszárdi Törvényszéknél.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: Izrael, Irán és az újabb brüsszeli hülyeség

"A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, Magyarország ezért hivatalosan kezdeményezi, hogy az új helyzetre tekintettel Brüsszel vegye le a napirendről az orosz energiahordozók végleges kivezetésére vonatkozó javaslatát, és haladéktalanul készítsen hatástanulmányt a közel-keleti háború következményeiről és a veszély elhárításának összeurópai módozatairól" - írta Orbán Viktor a Facebook-oldalán.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
Rommá bombázza Teheránt az izraeli légierő, ballisztikus rakétákat lőtt ki Irán - Híreink a Közel-Keletről vasárnap

Rommá bombázza Teheránt az izraeli légierő, ballisztikus rakétákat lőtt ki Irán - Híreink a Közel-Keletről vasárnap

Szombat éjszaka újabb iráni válaszcsapás érte el Izraelt: tíz ember meghalt, húsz eltűnt, kétszáz megsérült. Izraeli támadások során találatot kapott az iráni védelmi minisztérium épülete (vélhetően válaszként Teherán hasonló tegnapi akciójára) illetve egy olajdepó. Mindkét fél elhúzódó háborúra készül. A szakértők attól tartanak, hogy Irán elzárhatja a fosszilis tüzelőanyagok szállításában kulcsfontosságú Hormuzi szorost. A nap folyamán az izraeli légierő súlyos támadásokat mért Teheránra, Irán pedig ballisztikus rakétákat lőtt ki Izrael államra. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. június 15. 06:41
×
×
×
×