eur:
405.06
usd:
356.95
bux:
92961.08
2025. április 28. hétfő Valéria
The car mechanic is changing the tire.
Nyitókép: Worayuth Kamonsuwan/Getty Images

Gumicserénél bukott le a magánnyomozó

A balassagyarmati ügyészség tiltott adatszerzés bűntette miatt emelt vádat emelt egy magándetektív ellen, aki nyomkövetőt helyezett egy nógrádi férfi autójára.

A vádirat szerint a magánnyomozóként dolgozó Pest vármegyei férfi 2022 tavaszán megbízást kapott arra, hogy egy balassagyarmati férfi mozgását megfigyelje.

Ennek érdekében a megfigyelt férfi munkahelye előtt leparkolt személygépkocsi aljára egy mágneses, SIM-kártyával és akkumulátorral működő jeladót rögzített fel.

A megfigyelt férfinak egy autószerelő szólt, amikor gumicserére vitte hozzá az autóját.

A megfigyelt ezek után szólt a rendőrségnek, akik a jeladó SIM-kártyájának adatai alapján tudták beazonosítani a magánnyomozót.

A jogszabályok szerint ezt nem tehette volna meg a nyomozó, ezért az ügyészség tiltott adatszerzés bűntettével vádolta meg a cselekmény elkövetését elismerő férfit, és indítványozta, hogy a bíróság közérdekű munka büntetést szabjon ki vele szemben.

(Fotónk illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Szakértő: bővítenek az európai fegyvergyárak, de közben nagyon óvatosak

Szakértő: bővítenek az európai fegyvergyárak, de közben nagyon óvatosak

Az európai országok GDP-arányos védelmi kiadásainak egy-másfél százalékos emelése akár ugyanekkora GDP-növekedést is hozhatna Európának – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Nagy Dávid ugyanakkor rámutatott: a növekedéshez a kontinens hadiipari cégeinél kell elkölteni a plusz forrást, ám kérdéses, hogy ezek győznék-e a megrendeléseket kapacitással.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Moszkva a hétvége során bejelentette: teljesen kitolták az ukrán csapatokat Kurszkból. Kijev tagadja, hogy fel kellett volna adnia az utolsó állásokat. Trump és Zelenszkij újra tárgyalt egymással, de az orosz külügyminisztérium felől is bíztató hírek érkeznek egy esetleges tűzszünettel kapcsolatban. Nem árt sietniük, mivel Washington ismét megerősítette, hogy nem fog a végtelenségig közvetíteni Oroszország és Ukrajna között. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×